11.09.2006

Licencja Palmers dla EM&F

Na co najmniej dekadę Palmers, marka bielizny damskiej, kostiumów kąpielowych i wyrobów pończoszniczych trafi do portfela marek Grupy EM&F.

Austriacka grupa Palmers Textil AG, właściciel marki Palmers zawarła umowę franczyzową ze spółką Ultimate Fashion należącą do Grupy EM&F. Umowa gwarantuje wyłączną licencję na okres 10 lat na otwieranie i prowadzenie sklepów pod marką Palmers w Polsce. Licencjobiorca planuje otworzyć ok. 15 sklepów w okresie najbliższych kilku lat. Pierwszy nowy salon marki powstanie w centrum Złote Tarasy w Warszawie. Zostanie on zrealizowany według koncepcji opracowanej jesienią 2005 r. przez właściciela marki.

Licencjodawca od kilku miesięcy poszukiwał nowego biorcy na terenie naszego kraju. Poza Polską produkty sygnowane marką Palmers sprzedawane są w 324 salonach w 17 krajach na świecie. Co roku przyciągają 45 milionów klientów.

Grupa EM&F ma w swoim portfelu sieci handlowe Empik, Smyk i Galerię Centrum. Poza tym zarządza siecią odzieży markowej Mango, Hugo Boss, Esprit, Mexx i Zara oraz sieciami szkół językowych Empik i Speak Up. O EM&F pisaliśmy w 20 numerze Franchising Info.

(AW)