Eric Stipa w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Firma Eric Stipa powstała 20 lat temu we Francji.
Środa
20.09.2006
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy firmę Eric Stipa, właściciela międzynarodowej sieci salonów fryzjerskich.
 

Firma Eric Stipa powstała 20 lat temu we Francji. Posiada dziś sieć salonów fryzjerskich w Belgii, Francji, Monaco, Luksemburgu, Portugalii i Szwajcarii, a od 2002 roku ma swoje salony również w Polsce.

Obecnie w naszym kraju pod szyldem Eric Stipa działają trzy jednostki franczyzowe. Wszystkie mieszczą się w Krakowie. Firma poszukuje franczyzobiorców na terenie całej Polski. Najchętniej podejmie współpracę z działającymi już salonami fryzjerskimi, ale i z nowo otwieranymi również.

Opłata za przystąpienie do sieci wynosi 3000 Euro. Dodatkowo co miesiąc franczyzobiorca wnosi opłatę w wys. 500 Euro w przypadku ekipy pięcioosobowej, 700 Euro gdy zatrudnia od 6 do 9 fryzjerów, a gdy w salonie zatrudnionych jest powyżej 10 osób opłata wynosi 900 Euro. Nie ma stałych opłat na fundusz marketingowy, jednak franczyzobiorca musi obligatoryjnie zakupić 500 egzemplarzy gazetki sezonowej, dystrybuowanej przez franczyzodawcę, jak również karty klienta, ulotki promocyjne nowego salonu i wizytówki. Jest to koszt ok. 2 tys. zł.

Jak deklarują przedstawiciele sieci, aby rozpocząć współpracę z firmą Eric Stipa nie trzeba posiadać dużego zaplecza finansowego, pod warunkiem, że posiada się już działający salon fryzjerski. Koszty związane z dostosowaniem lokalu do wymogów sieci kształtują się w przedziale 10-100 tys. zł, w zależności od stanu technicznego lokalu, w którym wykonywane będą usługi fryzjerskie.

Wystrój wnętrza oprócz wymogów kolorystycznych jest sprawą indywidualną franczyzobiorcy. Zależy również od tego, jaką kwotą potencjalny biorca licencji dysponuje. Wymaga się od niego zakupienia biało-czarnych strojów dla fryzjerów, zestawu fotografii z kolekcji Eric Stipa oraz specjalnych szczotek i nożyczek, którymi pracuje się w salonach sieci w całej Europie. Dwa razy w roku odbywają się obowiązkowe szkolenia dla fryzjerów z zakresu nowych technik strzyżenia i pokazy nowych kolekcji w Paryżu.

Szacowany przez przedstawicieli okres zwrotu z inwestycji to 1,5-2 lata – w przypadku otwarcia nowego salonu, w przypadku przyłączenia do sieci już istniejącego – okres ten skraca się do pół roku.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

POPULARNE NA FORUM

Wyspy manicurowe

A z jakich akcesoriów do manicure'u korzystacie? Ja bardzoe często robię zamówienie na NailsCompany.eu. Ostatnio kupiłam tam efekt holo na paznokcie

16 wypowiedzi
ostatnia 21.06.2018
wyposażenie dla fryzjera

Ja się zastanawiam nad współpracą z firmą Ayala ma bardzo dobrej jakości sprzęty i akcesoria fryzjerskie http://ayala.com.pl/

13 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Gabinet kosmetyczny

marlenKa, to w takim razie na pewno przyda Ci się kurs przedłużania rzęs. Ja sobie wykupiłam szkolenie w firmie Beauty Lashes i dzięki temu mam więcej klientek w...

95 wypowiedzi
ostatnia 19.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Crossfit zdecydowanie w ostatnich latach zyskał na dużej popularności, myśle, że jest to dobry pomysł na biznes. __________________ http://ktosiek.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Otwieramy klub crossfit

Według mnie to bardzo dobry pomysł. W tym momencie bycie "fit" jest modne. Fajne lokalizacje lokalów użytkowych mają oni http://pcg.pl/lokale-uzytkowe-biura/ należy...

2 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Klub fitness: Wysportowany zysk

Kurs na instruktora fitness jest bardzo ważny w tej branży. Fajną ofertę ma szkoła Green Way https://szkolenia-gw.pl/oferta/kurs_instruktora_fitness

31 wypowiedzi
ostatnia 12.06.2018
Zamiast etatu, własny salon urody

Moja żona prowadzi salon i jest bardzo zadowolona, w życiu by nie zamieniła tego na biuro. Jakbyście szukali gdzie szkolić załogę salonu to zdecydowanie dobre miejsce...

18 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Gabinet kosmetyczny

Dokładnie ilość tego typu punktów jest spora, dlatego nie tylko rywalizuje się o klienta jakością usług, ale też dostępnością - wiadomo, ze jak ktoś ma czekać na...

95 wypowiedzi
ostatnia 30.05.2018