27.09.2006

Naturalny zysk

O tym, jak należy sprzedawać produkty naturalne - mówi Tomasz Czarski, właściciel firmy produkcyjnej i sieci sklepów Organique.

Czy można zarobić na naturze?
Produkty naturalne to dobry towar do sprzedaży, o ile są one lansowane we wszystkich dziedzinach: od zdrowej żywności i kosmetyków, po zdrowy styl życia. Ale promowanie naturalnych produktów musi być uzupełnione rozpowszechnianiem wiedzy o pozytywnym wpływie na zdrowie i kondycję. Kiedy odwiedzam swoich klientów nie rozmawiam z nimi o produktach. Tłumaczę im, dlaczego warto dbać o formę i pielęgnować ciało używając mydeł na bazie naturalnych składników.

Edukacja to jedno, a biznes?
Opłacalny, choć początki nie są łatwe. Kilka lat temu, kiedy zdecydowałem się na produkcję kosmetyków naturalnych, działalność nie przynosiła wielkich profitów. Najtrudniej było przekonać ludzi do kupowania produktów atrakcyjnych, ale przy tym drogich – skoro w sklepach są tańsze odpowiedniki. Wielu klientów przekonało się do zakupów dopiero wtedy, gdy usłyszeli o atutach kosmetyki naturalnej. I znów wracamy do edukacji: sprzedawca powinien być również doradcą i konsultantem.

Czy w ten sposób firma zwiększy swoje szanse na sukces? Jak po latach radzi sobie Organique?
Po siedmiu latach działalności firma rozrosła się, poszerzyliśmy gamę produktów, wprowadziliśmy linię SPA, która będzie rozprowadzana m.in. w centrach SPA i uzdrowiskach. Zdecydowaliśmy się również na rozwój sieci sklepów franczyzowych w kraju i poza jego granicami.

rozmawiała (aw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0