06.10.2006

Babie Lato licencjonowane

Kawiarnia dla kobiet Babie Lato na razie działa tylko w Częstochowie. Pod koniec roku Babie Lato pojawi się również w Krakowie, Wrocławiu i Lublinie.

Kawiarnia Babie Lato jest z założenia miejscem przeznaczonym wyłącznie dla kobiet. Panowie mogą wejść do lokalu pod warunkiem, że założą jaskrawopomarańczową lub zieloną perukę. To skutecznie ich zniechęca. Śmiałków trafia się zaledwie kilku tygodniowo. Za to kobiety przychodzą tłumnie.

Pierwsza kawiarnia Babie Lato została otwarta we wrześniu 2004 roku w Częstochowie. Małgorzata Bieńkowska, która posiada najwięcej udziałów w Babim Lecie zapewnia, że biznes z miesiąca na miesiąc kręci się coraz lepiej. Już w pierwszym roku działalności kawiarnia przyniosła 80 tys. zł zysku. Zwrot z inwestycji trwał kilkanaście miesięcy. Nie dziwi zatem fakt, że po dwóch latach od otwarcia pierwszej kawiarni, spółka jest o krok od sprzedania pierwszych licencji na biznes.

Wkrótce kawiarnie Babie Lato zostaną otwarte w Krakowie, Wrocławiu i Lublinie. Ich właścicielkami będą oczywiście kobiety. Prawo do używania nazwy Babie Lato oraz pomysł na biznes można nabyć już za 5 tys. zł. Te pieniądze, według zapewnień Bieńkowskiej, będą przeznaczone m.in. na zakup domen zawierających nazwę Babie Lato, czy tłoczenie logo kawiarni na serwetkach i filiżankach. Licencjodawca nie wymaga, aby kolejne kawiarnie o nazwie Babie Lato były urządzona w tym samym stylu, co kawiarnia w Częstochowie. (asmoli)