Auxilium w katalogu franczyz i systemów partnerskich

Piątek
03.11.2006
W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy firmę Auxilium, do której należy sieć kancelarii biegłych rewidentów.
 

Kancelaria Biegłych Rewidentów Auxilium powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych, prowadzeniem księgowości innym podmiotom gospodarczym oraz doradztwem prawno-podatkowym. Jest pierwszą tego typu firmą na rynku polskim, która postanowiła rozwijać się poprzez franczyzę. Obecnie Auxilium posiada jedną kancelarię własną i cztery franczyzowe.

Auxilium poszukuje franczyzobiorców na terenie Polski z wyłączeniem województwa mazowieckiego i małopolskiego, w których są już Kancelarie Auxilium. - Stworzenie sieci firm audytorskich i rachunkowych, połączonych franczyzą, pozwala zdobyć i kontrolować część rynku przy jednoczesnej kontroli jakości świadczonych usług. Poza tym stworzenie sieci franczyzowej pozwala na rozwój firmy przy stosunkowo niskich nakładach finansowych - mówi Zofia Podhorodecka, prezes zarządu firmy.

Koszt przystąpienia do sieci wynosi 10 tys. zł za licencję. Franczyzobiorca musi też wyremontować lokal, w którym prowadzona będzie działalność. Koszty inwestycji kształtują się w zależności od wielkości i stanu lokalu. Do tego, za uczestnictwo w sieci, co miesiąc trzeba wpłacić na rzecz franczyzodawcy 500 – 1 tys. zł, w zależności od wielkości firmy. Kwota ta ustalana jest z każdym z franczyzobiorców indywidualnie. Franczyzodawca pobiera również opłatę na fundusz marketingowy w wysokości 1-2 proc. dochodu miesięcznego franczyzobiorcy (nie mniej niż 1 tys. zł).

Potencjalny biorca licencji musi dysponować lokalem, o powierzchni nie mniejszej niż 30 m2. Przy wyborze lokalu należy pamiętać o tym, że trzeba będzie dojeżdżać do klienta. Franczyzobiorca musi zatrudnić pracowników do działów: prawnego, sprzedaży oraz marketingu i księgowości, funkcjonujących w każdej Kancelarii.

Ze swojej strony franczyzodawca oferuje szkolenie wstępne, dotyczące usług proponowanych przez sieć, technik marketingowych, księgowości i sprawozdawczości, a także ewentualną pomoc przy wyborze lokalizacji, pomoc przy instalacji wyposażenia i rekrutacji personelu. Franczyzobiorca otrzyma zestaw informacji dotyczących funkcjonowania Kancelarii oraz procedur w niej obowiązujących. Podczas trwania umowy firma zapewnia doradztwo. Szacowany przez przedstawicieli sieci okres zwrotu z inwestycji to jeden rok.

(agaka)


Agnieszka Turska
Agnieszka Turska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018