03.11.2006

Auxilium w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy firmę Auxilium, do której należy sieć kancelarii biegłych rewidentów.

Kancelaria Biegłych Rewidentów Auxilium powstała w 1994 roku w Krakowie. Zajmuje się badaniem sprawozdań finansowych, prowadzeniem księgowości innym podmiotom gospodarczym oraz doradztwem prawno-podatkowym. Jest pierwszą tego typu firmą na rynku polskim, która postanowiła rozwijać się poprzez franczyzę. Obecnie Auxilium posiada jedną kancelarię własną i cztery franczyzowe.

Auxilium poszukuje franczyzobiorców na terenie Polski z wyłączeniem województwa mazowieckiego i małopolskiego, w których są już Kancelarie Auxilium. - Stworzenie sieci firm audytorskich i rachunkowych, połączonych franczyzą, pozwala zdobyć i kontrolować część rynku przy jednoczesnej kontroli jakości świadczonych usług. Poza tym stworzenie sieci franczyzowej pozwala na rozwój firmy przy stosunkowo niskich nakładach finansowych - mówi Zofia Podhorodecka, prezes zarządu firmy.

Koszt przystąpienia do sieci wynosi 10 tys. zł za licencję. Franczyzobiorca musi też wyremontować lokal, w którym prowadzona będzie działalność. Koszty inwestycji kształtują się w zależności od wielkości i stanu lokalu. Do tego, za uczestnictwo w sieci, co miesiąc trzeba wpłacić na rzecz franczyzodawcy 500 – 1 tys. zł, w zależności od wielkości firmy. Kwota ta ustalana jest z każdym z franczyzobiorców indywidualnie. Franczyzodawca pobiera również opłatę na fundusz marketingowy w wysokości 1-2 proc. dochodu miesięcznego franczyzobiorcy (nie mniej niż 1 tys. zł).

Potencjalny biorca licencji musi dysponować lokalem, o powierzchni nie mniejszej niż 30 m2. Przy wyborze lokalu należy pamiętać o tym, że trzeba będzie dojeżdżać do klienta. Franczyzobiorca musi zatrudnić pracowników do działów: prawnego, sprzedaży oraz marketingu i księgowości, funkcjonujących w każdej Kancelarii.

Ze swojej strony franczyzodawca oferuje szkolenie wstępne, dotyczące usług proponowanych przez sieć, technik marketingowych, księgowości i sprawozdawczości, a także ewentualną pomoc przy wyborze lokalizacji, pomoc przy instalacji wyposażenia i rekrutacji personelu. Franczyzobiorca otrzyma zestaw informacji dotyczących funkcjonowania Kancelarii oraz procedur w niej obowiązujących. Podczas trwania umowy firma zapewnia doradztwo. Szacowany przez przedstawicieli sieci okres zwrotu z inwestycji to jeden rok.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora