06.11.2006

Ochota na Marsa

Mars, sieć 198 sklepów z artykułami RTV i AGD może wkrótce zmienić właściciela. Zainteresowanych kupnem będącej w upadłości firmy jest wielu. Najbliższym przejęcia spółki jest firma Mix Electronics, właściciel sieci franczyzowej Mix.

Spółka Mix Electronics jest gotowa zapłacić za udziały w Marsie ok. 5-6 mln zł. Jeśli przejmie sklepy, powiększy własną sieć dystrybucji niemal dwukrotnie (aktualnie pod marką Mix działa 200 sklepów).

Podpisano list intencyjny, jednak do sfinalizowania transakcji potrzebna jest akceptacja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumenta, a także zamknięcie spraw związanych z procesem upadłościowym.

Sprawa kupna nie jest jednak przesądzona. Do przejęcia upadającego Marsa przygotowuje się jeszcze kilka innych firm z sektora RTV i AGD. Także stawka, o którą będą konkurować nie jest mała. Firma, która kupi Marsa, stanie się właścicielem 198 sklepów zlokalizowanych głównie w zachodniej części kraju (głównie w małych i średnich miastach). Tym samym, umocni swoją pozycję na polskim rynku RTV/AGD, na którym działają m.in. sieć Neonet (354 sklepy), sieć Partner (ok. 200) oraz RTV Euro AGD (125 sklepów). (aw)