09.11.2006

Burger King wraca?

Sieć Burger King może wrócić do Polski. AmRest prowadzi rozmowy dotyczące otwarcia i prowadzenia restauracji tej marki.

Przedstawiciele AmRest zapewniają, że przedstawią szczegóły projektu po zakończeniu negocjacji w sprawie prowadzenia restauracji Burger King w Polsce. Nastąpi to w ciągu kilku najbliższych miesięcy.

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, Burger King wzbogaci portfolio marek AmRestu. Aktualnie, spółka jest operatorem sieci KFC, Pizza Hut, Fresh Point i Rodeo Drive. Ma też licencję na prowadzenie restauracji w Czechach.

Gdyby AmRest uzyskał zgodę na uruchamianie lokali BK, byłaby to reaktywacja marki w Polsce. Sieć Burger King istniała na terenie kraju w latach 90. ubiegłego stulecia, ale jej działalność nie była tak spektakularna, jak w innych państwach. Liczba placówek Burger King - m.in. przez spory toczące się wewnątrz korporacji - nie przekroczyła 25. W listopadzie 2000 roku spółka International Fast Foods Polska, do której należały 23 restauracje została przejęta przez AmRest, operatora sieci KFC i Pizza Hut. Nowy właściciel zlikwidował firmowe bary i na ich miejscu otworzył punkty własnych marek.

W innych regionach świata, BK radzi sobie dużo lepiej. Amerykańska sieć zarządza aktualnie ponad 11 tys. restauracjami w 65 krajach świata. (aw)