Chińskie buty we franczyzie

Wtorek
14.11.2006
Delta – tak będzie się nazywać nowa sieć i marka, którą wprowadza na rynek firma CCC. Właściciel sieci planuje sprzedawać w Delcie obuwie sprowadzane z Chin.
 

Za 5 lat nowa sieć pod marką Delta ma liczyć około 650 sklepów, z czego 350 – 400 będzie prowadzone przez franczyzobiorców. Oferta placówek handlowych Delty nie będzie dostępna w dużych miastach - właściciele marki zdecydowali, że wszystkie sklepy będą zlokalizowane w małych miejscowościach. Pierwsze punkty powstaną jeszcze w 2006 roku.

Sklep Delty jest z założenia placówką wymagającą niewielkich inwestycji, które – jak zapowiadają przedstawiciele CCC – zwrócą się po roku działalności. Firma nie podaje kosztów uruchomienia punktu, natomiast maksymalne miesięczne koszty funkcjonowania punktu szacuje na około 15 tys. zł. W ofercie znajdzie się obuwie sprowadzane z Chin w cenie ok. 20 proc. niższej od cen obuwia sprzedawanego w salonach CCC.

CCC nie rezygnuje z otwarć sklepów innych swoich marek. Pod koniec bieżącego roku sieć sklepów firmowych CCC ma liczyć 148 punktów własnych (aktualnie działa 108 sklepów) i 118 franczyzowych. Na 2007 rok zaplanowano otwarcie kolejnych 40 salonów CCC.

Na nowe lokalizacje czeka również sieć Quazi z ofertą butów z półki wyższej niż w salonach CCC. Sieć liczy aktualnie 7 punktów. Zgodnie z zapowiedziami, do końca 2006 r. będzie działać 15 salonów Quazi, a w ciągu kolejnych trzech lat jeszcze 60 sklepów tej marki. (aw)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.