Masters z marką CCC

Piątek
24.11.2006
Spółka Masters, po przejęciu franczyzobiorcy CCC, zamierza dalej rozwijać sieć sklepów obuwniczych.
 

Masters, spółka znana dotąd z produkcji odzieży jeansowej przejmie firmę Multiserwis (dotychczasowego master franczyzobiorcę CCC) na początku 2007 roku. Za kwotę blisko 16 mln zł stanie się właścicielem udziałów Multiserwisu i sieci 28 franczyzowych salonów obuwniczych. 24 sklepy działają obecnie pod marką CCC, a w pozostałych czterech sprzedawane są końcówki serii oraz buty przecenione.

Po przejęciu, przedstawiciele Masters planują dalszy rozwój sieci obuwniczej. W latach 2007 – 2010 zamierzają uruchomić 10 salonów w Polsce i 24 punkty na Ukrainie. Inwestycje będą finansowane ze środków własnych. Jak zapewniają sami zainteresowani, Multiserwis jest firmą dochodową i pieniądze, którymi dysponuje powinny wystarczyć na rozwój sieci handlowej. W tworzenie i realizację nowej strategii zostanie zaangażowana również spółka CCC. (aw)

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.