27.11.2006

Organique - franczyza naturalnie

Niemal co miesiąc nowy sklep – to przyszłoroczne plany firmy Organique. Do końca 2007 roku w sieci ma działać 13 sklepów z ofertą kosmetyków naturalnych.

Firma Organique produkująca kosmetyki naturalne rozwija sieć sklepów franczyzowych od kilku miesięcy. Pierwszy sklep prowadzony przez biorcę licencji powstał w Szczawnie Zdroju, drugi od listopada działa w Swarzędzu.

- Do końca roku 2007 planujemy otworzyć 13 sklepów – mówi Kamila Żabińska, specjalista ds. rozwoju w firmie Organique.

Jak zapowiadają właściciele sieci, w ciągu 2 lat sklepy franczyzowe Organique będą działać w największych miastach Polski, w uzdrowiskach oraz w miejscowościach turystycznych.

Przyszły właściciel sklepu powinien dysponować kwotą 25-30 tys. zł na zatowarowanie oraz lokalem o powierzchni od 25 do 60 m2. Koszty remontu i wyposażenia wnętrza według projektu Organique oszacowano na ok. 1300 zł/m2. Firma m.in. pomaga w znalezieniu odpowiedniego lokalu (wydłuża terminy płatności), nadzoruje działalność sklepu i organizuje cykl szkoleń. Wysokość opłaty wstępnej negocjowana jest z każdym potencjalnym biorcą indywidualnie. Według wstępnych szacunków, koszty uruchomienia sklepu zwrócą się po około 12 miesiącach. (aw)