Wtorek
28.11.2006
Na pytania czytelników odpowiadał Norbert Rachtan, dyrektor sprzedaży sieci DERRI.
 

bozena: Czy oprócz nowych zasad inwestycji DERRI oferuje również nowe ceny za licencję? Ile wynosi cena za licencję DERRI?

Norbert Rachtan DERRI: Nie ma stałej opłaty licencyjnej. Opłata licencyjna jest ustalana indywidualnie w zależności od miejsca sprzedaży oraz oferowanych zabezpieczeń - czyli gwarancji bankowych, kaucji bankowych itp.

ciekawy: Czy w Polsce dobrze sprzedają się skóry i futra? Czy rośnie ich sprzedaż w okresie sylwestrowym i karnawału? Co się najlepiej sprzedaje w tym okresie? Może lepiej od skór i futer tekstylia, które również ma DERRI?

Norbert Rachtan DERRI: Najlepszy miesiąc sprzedaży skór i futer do tej pory to październik. W okresie karnawału sprzedają się lekkie skóry i tekstylia.

ciekawy: Widziałem wasze reklamy w kinach i w tv? Czy nie lepiej wydać te pieniądze na rozwój sieci w dobrych lokalizacjach?

Norbert Rachtan DERRI: Strategia marketingowa DERRI została zaplanowana na dłuższy okres czasu niż rok. Tego typu kampania powinna procentować przez najbliższe 2 lata. Natomiast nadal inwestujemy i będziemy inwestować w rozwój sieci sprzedaży w kluczowych miejscach.

Gosia: Jakie marki wprowadza DERRI i dlaczego?

Norbert Rachtan DERRI: Na dzień dzisiejszy oprócz skór mamy w ofercie marki tekstylne, takie jak MITHAT, VIVID. Dodatkowo galanterię skórzaną reprezentuje TERGAN. MITHAT - jest największym w Turcji producentem garniturów damskich i męskich współpracującym w biznesie z CMT (private label) z takimi markami jak: Banana Republic, Burberry, Max Mara i Zara. Jednocześnie MITHAT posiada w Turcji rozwiniętą sieć sklepów z własną marką. VIVID - jest to najbardziej rozpoznawalny brand tekstylny w segmencie odzieży tzw. smart casual dla młodej kobiety. TERGAN - jest producentem akcesoriów skórzanych z blisko 40 letnią tradycją. Specjalizuje się w klasycznej galanterii męskiej. W roku 2007 planujemy wprowadzenie kilku nowych marek oraz obuwia. Szczegóły niech pozostaną tajemnicą.

Michał: Od kiedy DERRI prowadzi działalność i w jakich krajach działa?

Norbert Rachtan DERRI: Marka powstała w 1999 roku w Turcji. Rok później w 2000 roku została zarejestrowana w Polsce, gdzie został otwarty pierwszy salon sprzedaży - w Galerii Mokotów w Warszawie. W dniu dzisiejszym sieć rozwija się również na rynku wschodnim - głównie w Rosji.

nette: Czy otwarcie sklepu DERRI w 50-tys. mieście ma sens? Czym będzie się różnił asortyment w tym sklepie od salonu w Warszawie?

Norbert Rachtan DERRI: Myślę, że nie ma sensu otwieranie sklepu w mieście 50 tys. mieszkańców. Natomiast można spróbować systemu corner (shop-in-shop). Pomijam specyficzne miejsca jak np. Zakopane, którego populacja zwiększa się znacznie w okresie urlopowym (4 miesiące w roku).

Nette: Kto jest bezpośrednią konkurencją DERRI i jak sobie radzicie z takimi firmami jak Ochnik i inne?

Norbert Rachtan DERRI: Bezpośrednią konkurencją DERRI jest tak naprawdę każda sieć sprzedaży z odzieżą skórzaną. Niestety nie możemy konkurować z produkcją chińską. Dlatego decydujemy się na sprzedaż ekskluzywnej odzieży skórzanej oraz futer lub kombinacji stawiając na bardzo wysoką jakość i unikalność wzornictwa.

Nette: Czy i w jaki sposób DERRI lansuje swoją odzież skórzaną?

Norbert Rachtan DERRI: Mamy stałe umowy z magazynami branżowymi, typu Twój Styl, Viva, Claudia, Avanti - tzw. product placement. Dodatkowo inwestujemy w inne media typu telewizja, kina, podnosząc w ten sposób rozpoznawalność marki. Jednocześnie rynek mody lansowany przez wielkich i znanych kreatorów mody sam od dwóch sezonów i na najbliższe kilka mocno kreuje wizerunek odzieży skórzanej jako symbolu luksusu.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Targi On-line

POPULARNE NA FORUM

Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

17 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that...

9 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
wiosenne kurtki damskie

Cześć, właśnie chcę sobie kupić jakąś wiosenną kurtkę, jakie kroje są teraz modne ? co nosicie jeśli chodzi o wiosenne kurtki damskie to co możecie mi polecić ?...

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018