Środa
29.11.2006
Spółka AB, dystrybutor sprzętu informatycznego podpisała umowę z firmą Polkomtel S.A. Poprzez sieć franczyzową Alsen będzie sprzedawać usługi telefonii komórkowej.
 

Na mocy podpisanej umowy w wybranych punktach sieci franczyzowej Alsen pojawią się telefony komórkowe większości producentów. Aparaty będą oferowane zarówno w wolnej sprzedaży, jak i w promocjach organizowanych przez operatora sieci Plus. Za pośrednictwem partnerów sieci Alsen klienci będą mogli również podpisywać umowy z operatorem.

Wejście na rynek telekomunikacyjny to element strategii AB, która zakłada wykorzystanie potencjału rynków IT, elektroniki użytkowej i telefonii komórkowej. Rozwój w trzech segmentach rynku ma utrzymać rentowność spółki. W 2005 roku przychody osiągnęły blisko miliard złotych, a udziały w rynku dystrybucji sprzętu i oprogramowania komputerowego prawie 12 proc. W br. dystrybutor zadebiutował na Giełdzie Papierów Wartościowych.

Asortyment AB jest sprzedawany za pośrednictwem niezależnych firm zrzeszonych pod marką Alsen. Partnerzy franczyzowi mają obowiązek zamawiać w AB przynajmniej 40 proc. sprzedawanego sprzętu. (aw)