Wszystkie adresy prowadzą do konkurencji

Piątek
22.12.2006
Osoby, które wpisały w wyszukiwarkę internetową nazwę marki Mistique, automatycznie trafiały na stronę konkurencji. Obie firmy stały się najprawdopodobniej celem nieuczciwego internauty.
 

LPP produkuje bieliznę pod marką Esotiq. Tak samo nazywała się strona internetowa marki. Mistique – to z kolei marka bielizny należąca do firmy Atlantic. Gdy internauta rozpoczynał poszukiwania strony Mistique i wstukiwał adres www z nazwą marki i rozszerzeniem „com.pl” albo „pl”, automatycznie trafiał na stronę konkurencyjnej marki Esotiq. Internauci, aby dostać się na stronę marki Atlantica musieli wstukiwać adres mistique.eu.

Oskarżana o nieuczciwą konkurencję firma LPP odrzuciła zarzuty. Okazało się też, że domeny z rozszerzeniem pl. i com.pl, zostały wykupione przez anonimowego internautę na kilka miesięcy przed oficjalnym rynkowym debiutem marki należącej do firmy Atlantic. Jak podaje Puls Biznesu, firma dostała ofertę wykupienia domen, ale ją odrzuciła i postanowiła zarejestrować stronę z rozszerzeniem „eu”.
(bog)


Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz