27.12.2006

Diverse jedzie na rajd

Firma Diverse powołała zespół zawodników uprawiających sporty ekstremalne. W najbliższym czasie wraz z częścią zespołu ruszy na rajd Dakar.

Diverse Extreme Team to zespół zawodników uprawiających sporty ekstremalne. Firma Diverse wspiera rozwój ich kariery oraz stwarza warunki do osiągania coraz lepszych wyników.

Już wkrótce sponsorowana m.in. przez Diverse załoga weźmie udział w rajdzie Dakar 2007. 6 stycznia 2007 roku 525 załóg z całego świata ruszy z Lizbony w podróż do Dakaru. Na trasie liczącej blisko 8,7 tys. km i składającej się z 15 etapów będzie zabronione korzystanie z systemu GPS. Do nawigacji kierowcy będą mogli używać prostych narzędzi naprowadzających, m.in. kompasu. Dla wielu zawodników już samo dotarcie na metę Dakaru będzie osiągnięciem.

Przedstawicielami polskiej ekipy będą Grzegorz Baran i Rafał Marton (ciężarówka Mercedes Benz Unimog), Albert Gryszczuk, Jarek Kazberuk, Robert Górecki i Ernest Górecki (w samochodach Land Rover EvoDakar). Wszyscy kierowcy biorący udział w rajdzie są doświadczonymi ratownikami. Jedna z załóg zabierze do mety w Senegalu logo Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która będzie obchodzić 15-lecie działalności. Dodatkowo, na licytację na rzecz WOŚP trafi model samochodu terenowego Land Rover EvoDakar.
(aw)