Dobrze prosperująca firma nie może trwać w stagnacji

Poniedziałek
15.01.2007
– mówi Paweł Kapłon, dyrektor finansowy Gino Rossi i prezes firmy Simple.
 

Czy istnieje taki etap rozwoju firmy, kiedy do dalszego rozwoju powinna znaleźć partnera?
Fuzja Simple i Gino Rossi jest na to dowodem. Simple, jako spółka rodzinna, stworzyła markę i osiągnęła taki poziom, że trudno było dalej rozwijać firmę w dotychczasowym kształcie. A dobrze prosperująca firma nie może trwać w stagnacji – nawet jeśli są z tego przyzwoite profity. Z biznesowego punktu widzenia, jeśli spółka rodzinna nie rozwija się, to powinno się ją sprzedać albo przekształcić w bardziej korporacyjną strukturę i zatrudnić menadżerów z doświadczeniem w zarządzaniu dużymi firmami. Można również poszukać partnera i taką ścieżkę wybrały właścicielki Simple.

Co zyskało Gino Rossi? Czy fuzje mogą być sposobem na konkurencję?
W pewnym stopniu tak. Decydując się na akwizycję kupujemy czas potrzebny na rozwój organiczny i ograniczamy ryzyko tworzenia własnego konceptu od zera. Podczas konsolidacji rynku silny partner wygrywa, a fuzja pozwala na wiele „scenariuszy” działania – zarówno w obszarze marketingu, dostaw, jak i negocjacji z przedstawicielami centrów handlowych. Właściciel dwóch i więcej marek zupełnie inaczej zarządza biznesem. Chcemy mieć silną grupę marek z górnej półki – kryterium doboru jest prestiż i silna tożsamość marki, która gwarantuje długoterminową prosperitę.

Jak zbudować silną tożsamość marki?
Fundamentem do budowy silnej marki jest produkt. W naszym przypadku musi on m.in. odzwierciedlać najnowsze trendy mody. Mając produkt należy do tego dobrać odpowiedni marketing i reklamę – to dość istotny element w strategii firmy Simple, która ma silny koncept marketingowy. Kolekcje firmowe pojawiają się na billboardach w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, prezentowane są w prasie kobiecej – i to zarówno w formie reklamy, jak i wywiadów przeprowadzanych z właścicielkami.

rozmawiała (aw)

POPULARNE NA FORUM

Sklep z bielizną w dużej galerii - opłaca się?

Z tego co widzę to żona bieliznę zamawia w sieci, głównie tutaj https://ekskluzywna.pl/ Moim zdaniem coraz więcej biznesów będzie przenosić się do internetu, bo jest...

14 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Zarobić na stylu

I like your post. It really useful with me. Thanks for sharing these useful information! - spotify web player

40 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018