25.01.2007

Kondycja warszawian

Pierwszy klub fitness sieci Holmes Place zacznie działać w hotelu Hilton w Warszawie w maju br.

Holmes Place Lifestyle Club jest pierwszym klubem tej marki otwieranym w Polsce przez międzynarodową grupę Holmes Place - właściciela sieci ponad 100 ekskluzywnych klubów rekreacyjnych Holmes Place działających w Europie, Izraelu i Stanach Zjednoczonych.

Holmes Place Lifestyle Club mieści się w kompleksie hotelu Hilton w centrum Warszawy i zajmuje dwa poziomy o łącznej powierzchni prawie 4 tys. m.kw. Jest więc jednym z największych klubów fitness w Polsce, pierwszym tej klasy udostępniającym 25-metrowy basen.

Parter to strefa relaksu – tu mieści się recepcja, 4-torowy basen, koedukacyjna sauna rzymska i fińska, baseny jacuzzi o różnej temperaturze wody, studio „Body and Mind” do ćwiczeń holistycznych, gabinet SPA firmy Thalgo oraz bar kawowy Green Coffee. Każda przebieralnia wyposażona jest w szafki na odzież, toaletki z podświetlanymi lustrami, oddzielne kabiny prysznicowe, saunę fińską oraz solarium.

Piętro przeznaczone jest do aktywnego wypoczynku, czemu służą m.in. sale do ćwiczeń grupowych, w tym studio spinning, sprzęt sportowy marki Technogym i Precor do ćwiczeń siłowych i kardio. Klubowicze będą też mogli korzystać z maszyn do ćwiczeń wibracyjnych – Power Plate oraz programu treningowego: wydolnościowego, kształtującego sylwetkę oraz redukującego masę ciała. W ofercie zaplanowane są również zajęcia taneczne, relaksacyjne, a także trening pod okiem osobistego trenera.

W klubie może w jednym czasie ćwiczyć około 300 osób, przy czym każda realizuje swój indywidualny program treningowy opracowany pod kątem własnych celów. Docelowo w klubie będzie pracować ok. 70 osób – instruktorów fitness, trenerów, ratowników oraz konsultantów sprzedaży i pracowników recepcji.

Otwarcie Holmes Place Lifestyle Club poprzedza przedsprzedaż kart klubowych prowadzona w stoisku promocyjnym w CH Arkadia oraz bezpośrednio w klubie.

Holmes Place została stworzona w 1980 roku przez Allana Fishera. Pierwszy klub otwarto w Chelsea w Londynie. Obecnie firma Holmes Place jest jedną z marek klubów odnowy i rekreacji działających w Niemczech, Szwajcarii, Austrii, Republice Czeskiej, Francji, Hiszpanii, Portugalii, Grecji oraz Izraelu i Stanach Zjednoczonych i obsługujących ponad 400 tys. klientów.

Od roku 2004 firma prowadzi ekspansję w Europie Środkowej, zapoczątkowaną otwarciem klubu Holmes Place w Pradze w Republice Czeskiej. Kolejnym krokiem jest otwarcie klubów w Warszawie – dwóch pod marką Shape (w Galerii Mokotów, które nastąpiło pod koniec sierpnia 2006 roku i planowego na II połowę 2007 roku w Centrum Handlowym Arkadia) oraz jednego pod marką Holmes Place Lifestyle Club w hotelu Hilton. Całkowita wartość tej inwestycji wyniesie ok. 8 mln EURO, z czego koszty otwarcia klubu Holmes Place to ok. 4 mln EURO. Firma planuje od 2008 roku otwierać średnio 3-4 kluby marki Shape Fitness Clubs w największych miastach Polski.

(asmoli)