05.02.2007

Mars znalazł partnerów

Zadłużona na ponad 100 mln zł sieć sklepów Mars nawiązała partnerską współpracę handlową ze spółkami Mix Electronics i Neonet. Niewykluczone, że połączy się z jedną z nich.

Mars, sieć sklepów ze sprzętem RTV/AGD, który od ponad roku jest w stanie upadłości zyskał szansę na wyjście z kłopotów. Sieć sklepów nawiązała partnerską współpracę handlową z konkurencyjnymi sieciami: działający we franczyzie Mix Electronics oraz Neonet. Dzięki temu spółka zyskała możliwość zakupu asortymentu na kredyt kupiecki. Wcześniej przeprowadzono restrukturyzację sieci sklepów. Liczba placówek handlowych spadła z 360 do 200. Aktualnie działają tylko te sklepy, w których rotacja artykułów była największa.

Mimo to przedstawiciele Marsa wciąż biorą pod uwagę możliwość połączenia się z silniejszym partnerem. Z obiema firmami rozpoczęto rozmowy na temat ewentualnego przejęcia. Wydaje się, że większe szanse na akwizycję ma Mix Electronics. Firma wygrała aukcję komorniczą i wykupiła wystawione na sprzedaż akcje Marsa. Uzyskała też zgodę UOKiK na przejęcie upadającej sieci. Do sfinalizowania transakcji potrzebne jest jeszcze zamknięcie spraw związanych z procesem upadłościowym.
(aw)