05.02.2007

Smakosze hamburgerów poszukiwani

W pierwszej połowie lutego br. Mr Hamburger otwiera nowy lokal franczyzowy w Ustroniu. Do końca roku firma planuje otworzyć około 10 barów.

Lokal w Ustroniu będzie częścią kompleksu rekreacyjno−sportowego Park Extreme położonego na Równicy. Bar ma powierzchnię ok. 250 m2 i składa się z dwóch poziomów. Będzie to największy jak do tej pory lokal w sieci. Do dyspozycji klientów będą dwa stanowiska kasowe, a w okresie letnim dodatkowo zostanie uruchomione okienko obsługujące klientów na zewnątrz.

Otwarcie kolejnej placówki Mr Hamburger planuje na wiosnę. Lokal mieści się w Żywcu i także należy do franczyzobiorcy. Aktualnie w obiekcie prowadzone są prace wykończeniowe.

W tym roku firma planuje otworzyć ok. dziesięciu nowych lokali zarówno własnych jak i franczyzowych. W związku z tym Mr Hamburger poszukuje kolejnych franczyzobiorców. Osoba zainteresowana współpracą z siecią Mr Hamburger musi dysponować minimum 50 tys. zł. To kwota potrzeba na remont lokalu oraz na opłatę za przystąpienie do sieci – 8 tys. zł. Po rozpoczęciu współpracy franczyzobiorca będzie musiał przekazywać franczyzodawcy comiesięczną opłatę bieżącą w wysokości 5-8 proc. od obrotu.

Obecnie sieć Mr Hamburger liczy 42 barów, 25 należy do franczyzobiorców.

Mr Hamburger realizuje założone w poprzednim roku cele i nowe bary sytuuje w ścisłych centrach miast powyżej pięćdziesięciu tysięcy mieszkańców oraz w dużych centrach handlowych.


Wraz z początkiem roku firma wprowadziła nowy sposób informowania klientów o swoich promocjach. Zaprojektowano specjalne placematy, które są umieszczane na każdej tacy, na której podaje się posiłki.

(asmoli)