06.02.2007

Kawa do kurczaka

Starbucks Coffee, największa sieć barów kawowych na świecie pojawi się w Polsce. Współodpowiedzialną za uruchamianie barów będzie spółka AmRest.

AmRest podpisał wstępną umowę o współpracy z amerykańską firmą Starbucks. Obie spółki wyraziły chęć do utworzenia spółki joint venture, odpowiedzialnej za uruchamianie i zarządzanie siecią barów kawowych Sturbucks na terenie Polski. Póki co, umowa nie jest wiążąca dla żadnej ze stron, a obie firmy mówią jedynie o „potencjalnej współpracy”. Jeśli jednak dojdzie do skutku, pozycja obecnych na polskim rynku sieci (m.in. Coffeheaven, Daily Cafe czy franczyzowej Costa Coffee) może być zagrożona. Sieć Starbucks Coffee liczy około 9 tys. barów na świecie. W Europie ma ich około 700.

Nawiązanie współpracy z firmą Starbucks to element strategii spółki AmRest polegającej na rozszerzaniu portfolio o znane marki. Obecnie firma zarządza sieciami Pizza Hut, KFC, Rodeo Drive i Freshpoint. Od kilku miesięcy prowadzi również rozmowy dotyczące otwarcia i prowadzenia lokali sieci Burger King – szczegóły projektu mają być ustalone w ciągu kilku najbliższych miesięcy.
(aw)