06.02.2007

Direct English w Turcji i Egipcie. Teraz czas na Polskę

Jedna z największych na świecie sieci szkół języka angielskiego rozpoczęła działalność na zasadzie licencji master w Turcji i Egipcie. Firma jest również zainteresowana budową sieci szkół w Polsce.

Właścicielem marki Direct English jest grupa Linguaphone, światowy potentat w dziedzinie nauczania języków obcych, który rozwija na świecie sieć szkół języka angielskiego (90 placówek w 20 krajach) oraz sprzedaje system nauczania języków na odległość (15 języków i 7 milionów klientów na świecie). W ostatnim czasie korporacja rozwija szczególnie intensywnie tę pierwszą formułę – Direct English. Licencjobiorcy z Turcji i Egiptu podpisali umowy licencyjne jeszcze pod koniec 2006 roku.

Egipskim licencjobiorcą zostało centrum językowe Egyptian American Center (EAC) z Aleksandrii oferujące kursy językowe (angielskiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego, niemieckiego oraz arabskiego) oraz szeroki wachlarz kursów biznesowych i treningowych. EAC zaadaptuje system Direct English w istniejących centrach edukacyjnych w Port Saidzie oraz Kairze. Firma rozpoczyna też rekrutację licencjobiorców na pojedyncze placówki. Tureckim masterlicencjobiorcą Direct English została sieć szkół językowych Gökdil posiadająca 8 centrów językowo-szkoleniowych na terenie Turcji. System Direct English zacznie w nich funkcjonować już w maju.

Nowoczesne szkoły Direct English działające na licencji mają również powstać w Czechach, Rosji, na Ukrainie i Węgrzech, ale też w Kazachstanie, Chile, Argentynie oraz na Tajwanie. Wśród rynków, którymi interesuje się Grupa Linguaphone znalazła się także Polska.

Angielski na miarę

Jednym z autorów koncepcji nauczania Direct English jest Louis Alexander, autor podręczników, na których wychowało się kilka pokoleń na całym świecie. Firma mówi o swoim programie "tailored" - "uszyty na miarę", ponieważ – jak twierdzi - w maksymalny sposób dostosowany jest do percepcyjnych i czasowych możliwości słuchacza. W Direct English nie ma bowiem wyznaczonych godzin zajęć i ścisłego planu - słuchacze mają możliwość dowolnego kompilowania samodzielnej nauki z zajęciami pod okiem lektora i grupowymi konwersacjami. Elastyczność Direct English pozwala na przerwanie kursu w każdej chwili i powrocie na ten sam poziom w wybranym przez siebie czasie.

Dwie licencje w jednej

Chociaż głównym konceptem rozwijanym w Polsce będzie sieć szkół Direct English, przyszły masterfranczyzobiorca otrzyma również prawo do marki i konceptu Linguaphone – systemu nauczania na odległość. Przyszłego partnera w Polsce Grupa szuka zarówno wśród firm szkoleniowych posiadających sieć jednostek lokalnych, jak i wśród indywidualnych przedsiębiorców. Poza znaną, globalną marką i kompletnym programem kształcenia, przyszłemu masterfranczyzobiorcy Grupa Linguaphone zapewnia wstępne i dodatkowe szkolenia w Wielkiej Brytanii oraz bieżącą pomoc na każdym etapie działalności.

Dowiedz się więcej

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora