19.02.2007

Zima trzyma, ale warto pomyśleć o wakacjach

O tym, czy okres zimowy to dobry czas na podjęcie decyzji o wyborze miejsca na spędzenie wakacji mówi Aleksandra Olechnowicz z firmy Ecco Holiday.

Czy zima to dobra pora na kupienie letnich wakacji?
Jak najbardziej. Niedawno, bo grudniu ubiegłego roku rozpoczęliśmy sprzedaż oferty na lato 2007 r. Dzięki temu, nasi klienci mają możliwość zarezerwowania miejsca w wybranym przez siebie hotelu i miejscu z pełnej oferty. Decyzja podjęta zimą, ma też jeszcze jedną zaletę. Klienci mają do wyboru wszystkie możliwe terminy wypoczynku.

Aleksandra Olechnowicz z firmy Ecco Holiday

Czy zimą można liczyć na szczególne promocje przy rezerwacji wyjazdu wakacyjnego?
Oczywiście, niewątpliwym atutem wczesnego zarezerwowania wyjazdu jest niska cena. W okresie całej przedsprzedaży obowiązuje zasada: im wcześniej, tym taniej. Klienci mogą więc uzyskać wysokie rabaty, nawet do 30% ceny.

Jakie miejsca do wypoczynku najczęściej wybierają Polacy?
W okresie zimowym nasi klienci, jako miejsca wyjazdów wybierają najczęściej Maroko, Egipt i Wyspy Kanaryjskie. Latem do ścisłej czołówki dołączają pozostałe kierunki hiszpańskie: Costa del Sol i Majorka oraz greckie: Kreta, Rodos, Kos, Korfu, Chalkidiki. Nieustanną popularnością cieszą się także Bułgaria, Tunezja, Turcja i włoska Sycylia.

Ile pieniędzy musi przeznaczyć czteroosobowa rodzina na wyjazd w te popularne miejsca?
Ceny zaczynają się od 2,5 tys. Zł za cztery osoby. Dla przykładu wyjazd do Tunezji, w który wliczone są pobyt w hotelu oraz śniadanie i obiadokolacja to wydatek rzędu 2639 zł za 4 osoby. Wyjazd do trzygwiazdkowego hotelu na Kretę z wliczonymi śniadaniami i obiadokolacjami kosztuje 3619 zł. Wypoczynek na Teneryfie w trzygwiazdkowym hotelu bez wyżywienia kosztuje 4579 zł. Do podanych cen należy doliczyć jeszcze opłaty lotniskowe.

Jakie warunki musi spełnić przedsiębiorca, który chciałby zostać partnerem Ecco Holiday?
Obecnie poszukujemy partnerów głównie z Wrocławia, Olsztyna, Trójmiasta, Podkarpacia. Od przyszłych partnerów wymagamy m.in. prawa do lokalu np. długoterminowej umowy najmu (min. na 3 lata) oprócz tego dobrze byłoby gdyby partner miał doświadczenie w usługach oraz miał zdolność finansową pozwalającą na adaptacje lokalu według standardów EH. Rozpoczęcie współpracy wiąże się też z wniesieniem opłaty licencyjnej w wysokości 20 000 - 35 000 PLN plus VAT.

Jak duża jest sieć Ecco Holiday?
Obecnie mamy 4 biura własne, 16 biur licencyjnych oraz 28 biur patronackich.

rozmawiał (bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0