30.05.2001

OBI wydało 29 mln zł na obiekt w Katowicach

Kolejne markety sieci OBI

Spółka OBI Centrala Systemowa, należąca do niemieckiego koncernu handlowego OBI, otwiera dziś market budowlany w Katowicach – poinformował Puls Biznesu. Budowa obiektu pochłonęła około 29 mln zł. Zarząd spółki zamierza do końca kwietnia 2002 r. oddać kolejne markety w Opolu, Łodzi i Olsztynie.

Spółka OBI Centrala Systemowa, wchodząca w skład niemieckiego koncernu handlowego OBI, wydała 20 mln zł na budowę marketu handlowego. Kolejne 9 mln zł pochłonęło wyposażenie go w towar. Obiekt, który zostanie dziś uroczyście otwarty, ulokowano w Katowicach, przy ul. Rolnej.

Będą kolejne

Jak zapowiada inwestor, w markecie, o powierzchni 10,3 tys. mkw., ma znaleźć się około 50 tys. artykułów, m.in. materiały budowlane, artykuły dekoracyjne, elektronarzędzia, elementy oświetleniowe, a także sadzonki, narzędzia i meble ogrodowe. Halę podzielono na działy: ogród, mieszkaniowy, techniczny oraz budowlany. Przed obiektem ulokowano parking na ponad 300 samochodów. (...)

Na Śląsku ulokowane są obecnie cztery markety spod znaku pomarańczowego bobra: w Katowicach, Tychach, Bytomiu i Częstochowie. Na tym nie kończą się jednak plany spółki.

- Śląsk staje się powoli trudnym rynkiem ze względu na duże nasycenie hipermarketami i sklepami o podobnym charakterze. Zamierzamy jednak wybudować tu jeszcze dwa obiekty, ale plany są na tyle odległe, że nie została sprecyzowana ich dokładna lokalizacja - tłumaczy dla Pulsu Biznesu Mirosław Huczek, dyrektor sprzedaży na region południowy OBI Centrali Systemowej. (...)

Cztery na Śląsku

Spółka OBI Centrala Systemowa weszła na polski rynek w 1998 r., budując pierwszy obiekt w Tychach. Posiada obecnie sieć 18 marketów budowlanych, o łącznej powierzchni ponad 144 tys. mkw. Zatrudnienie w nich znalazło 2 tys. osób. W 2000 r. obroty firmy wyniosły 825 mln zł. Zdaniem dyrekcji firmy, do końca kwietnia 2002 r. mają zostać otwarte trzy kolejne obiekty: w Opolu, Łodzi i Olsztynie.

Pierwszy market OBI wybudowano w 1970 r. w Hamburgu. Koncern posiada obecnie 435 obiektów w Niemczech, Austrii, Czechach, Polsce, Słowenii, Szwajcarii, we Włoszech i na Węgrzech. Ich łączna powierzchnia wynosi 2,5 mln mkw. Zatrudnionych jest w nich łącznie około 23 tys. pracowników.

Więcej: Małgorzata Zdunek, Puls Biznesu, 30 maja 2001

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0