23.02.2007

Organique w katalogu franczyz i systemów partnerskich

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy sieć zajmującą się sprzedażą kosmetyków naturalnych Organique.

Firma Organique zajmuje się produkcją kosmetyków naturalnych, które sprzedawane są przez sklepy należące do sieci franczyzowej. Firma istnieje od 1999 roku. W sieci działają obecnie dwa sklepy: w Szczawnie-Zdroju i Swarzędzu. Sprzedawcy są jednocześnie konsultantami, którzy doradzają jak zadbać o zdrowy wygląd i dobre samopoczucie. Podpowiedzą również jak wykonać zabiegi SPA w domu.

Wnętrze sklepu z kosmetykami Organique.

Kosmetyki Organique oparte są na naturalnych substancjach aktywnych, przystosowane do różnych typów skóry.

- Aktualnie wprowadzamy 4 linie do pielęgnacji ciała z serii natur&senses. Kosmetyki te oparte są na naturalnych substancjach aktywnych, przystosowane do różnych typów skóry. Przeznaczone są zarówno dla kobiet jak i dla mężczyzn – mówi Tomasz Czarski z Organique. - Wprowadzamy jednocześnie serię SPA – bezzapachowe mydła dla skór wrażliwych, na bazie glinki Ghassoul, masła shea, mleka koziego, glinki zielonej, oleju z oliwek i glinki kaolinowej.

Organique poszukuje obecnie franczyzobiorców na terenie Polski i poza jej granicami. Stawia sobie za cel zaistnienie w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. Koncept jest dopracowany w szczegółach zarówno w sensie projektowym, dekoracji wnętrz, szczegółów dotyczących form pakowania i promocji produktów. Część z nich wykonywana jest w Polsce i dostarczana na koszt franczyzodawcy.

Kapitał niezbędny na sfinansowanie inwestycji to 35-60 tys. zł w zależności od kosztów najmu i wydatków remontowych. W zależności od wielkości i lokalizacji placówki koszt inwestycji w lokal wraz z wyposażeniem waha się w granicach 1-3 tys. zł za m2. Koszty remontu pomieszczenia, w którym prowadzony będzie sklep Organique wynoszą ok. 500 zł za m2. Franczyzobiorca nie ponosi żadnych opłat wstępnych. Co miesiąc zobowiązany jest do odprowadzania 2 proc. od przychodów na rzecz funduszu marketingowego firmy.

Aby zostać franczyzobiorcą sieci należy dysponować lokalem lub powierzchnią w innym sklepie z kosmetykami – 10-60 m2. W gestii franczyzobiorcy leży dostosowanie sklepu do proponowanych przez firmę standardów. Franczyzodawca zapewnia szkolenia produktowe i z zakresu technik sprzedaży. Doświadczenie w branży jest przydatne, ale firmie bardziej zależy na otwartości na pomysły, motywacji do stworzenia ciekawego sklepu i przekazywaniu klientom idei związanych ze zdrową pielęgnacją ciała i zmysłów.

– Franczyza daje możliwość skuteczniejszego przekazania naszej filozofii. Możemy sobie pozwolić na tworzenie sklepów o ciekawym, nietuzinkowym wystroju wnętrza i świetnej ofercie – mówi Czarski. – Otwieranie placówek franczyzowych umożliwia również bezpieczniejszy rozwój gamy produktów, daje pewność, że nie znajdą się one w niechcianym środowisku, w nieestetycznych wnętrzach, sprzedawane przez niekompetentnych ludzi.

Szacowany przez przedstawicieli firmy okres zwrotu z inwestycji to ok. 12 miesięcy.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora