Poniedziałek
26.02.2007
Nowe sklepy, promocje i artykuły własnej marki. W taki sposób Chata Polska świętuje dziesięć lat działalności na rynku.
 

Firma otworzyła niedawno sklepy m.in. we Wrocławiu, Przytocznie, Toruniu, Koronowie, Kicinie. Obecnie w skład sieci schodzi 190 placówek zlokalizowanych przede wszystkim w Wielkopolsce, województwach: lubuskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim oraz zachodniopomorskim.

W jubileuszowym, dziesiątym roku działalności powstać ma kolejnych 40 sklepów. Na półkach, obok dotychczas 37 produkowanych, pojawią się również nowe artykuły marki własnej.

Chata Polska działa od 1997 r. i rozwija sieć sklepów na zasadach franczyzy. W ubiegłym roku obroty sieci przekroczyły 500 mln zł. Przedsiębiorca, który chciałby otworzyć sklep Chaty musi m.in. wnosić comiesięczną opłatę w wysokości 600 zł (gwarantowany w umowie zwrot wniesionych opłat w ciągu roku), posiadać sklep samoobsługowy, mieć możliwość wprowadzenia w swojej placówce samoobsługowej, jeśli taka nie istnieje, formy sprzedaży lub może być właścicielem sklepu osiedlowy albo placówki w miejscu o dużym natężeniu klientów. Przyszły partner musi też wyrazić zgodę na unifikację wyglądu sklepu, mieć dobrą opinię płatniczą. Zobowiązany też będzie do dostosowania własnych działań handlowo-marketingowych do przyjętych standardów sieci Chata Polska m.in. realizacji umów handlowych, dodatkowo musi być otwarty na współpracę i lojalny wobec sieci.

(bog)
Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.