02.03.2007

Kawa Waynes’a już w Polsce, Sturbucks się szykuje

Kolejna firma, tym razem szwedzka, prowadząca sieci kawiarni wkroczyła do Polski. W kolejce na uruchomienie barów czeka już światowy potentat – amerykański Starbucks.

Na początku tego roku szwedzka firma Wayne's Coffee uruchomiła w Warszawie pierwszy w Polsce bar swojej sieci. W planach jest uruchomienie kolejnych kawiarni w kraju. Niewykluczone, że sieć lokali będzie rozwijana na zasadach franczyzy.

Sieć szwedzkich kawiarni liczy na świecie 60 lokali. Małą czarną oprócz Polaków, mogą pić także Rosjanie, Finowie, Estończycy, Rosjanie i Szwedzi. Przychody firmy szacowane są na 12 mln euro rocznie.

O wejściu na polski rynek myśli też Starbucks – największa sieć kawiarni na świecie, która ma obecnie ponad 13 tys. barów. Otwarcie kawiarni giganta uzależnione jest od wyniku rozmów pomiędzy Starbucksem a AmRest, firmą która chce prowadzić kawiarnie amerykańskiej firmy. AmRest jest już w Polsce operatorem marek Pizza Hut oraz KFC. Nie wiadomo kiedy miałoby dojść do otarcia pierwszego nad Wisłą Starbucksa, nieoficjalnie mówi się o 2008 roku.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz