Wtorek
13.03.2007
Kielecki Kolporter znalazł niszę rynkową. Chce tworzyć sieć niedużych, osiedlowych sklepów spożywczych.
 

Po rocznym okresie testów sklepów działających pod nazwą Markecik, kielecka firma zdecydowała o budowie sieci osiedlowych sklepów. Mają powstawać w całej Polsce w średnich i dużych miastach. Sklepy będą mieć od 50 do 100 m2. - Punkty nazwaliśmy Meta – informuje Maciej Topolski, rzecznik Kolportera. - W tym roku powstanie kilkanaście placówek w różnych częściach kraju.

Mety będą sklepami spożywczymi, w asortymencie znajdą się przekąski oraz gotowe dania do odgrzania w domu. Jednak domeną Met będzie alkohol. Sklepy zaoferują klientom szeroką gamę trunków. Sieć będzie rozwijana stopniowo na zasadach partnerskich.

- Zamierzamy budować sieć spokojnie, bez oglądania się na potencjalną konkurencję – dodaje rzecznik.

Według Topolskiego sklepy osiedlowe to ciekawa i perspektywiczna nisza na rynku, dlatego Kolporter postanowił ją zagospodarować.

(bog)
Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.