21.03.2007

Franczyzowy salon DDD w Toruniu

W sobotę 17 marca w Toruniu został otwarty kolejny franczyzowy salon Dobre Dla Domu

Sieć Dobre Dla Domu należy do firmy BRW Wnętrza, spółki z Grupy Black Red White, potentata na rynku mebli. Wykorzystując koniunkturę budowlaną w Polsce pierwszy sklep franczyzowy firma BRW Wnętrza otworzyła rok temu. Toruński sklep DDD o powierzchni 400m2 jest ósmą placówką sieci prowadzoną na zasadzie franczyzy (sieć posiada jeszcze dwie własne placówki). Do końca 2007 roku DDD powiększy się o 12 franczyzowych jednostek. Twórcy sieci systematycznie wzbogacają ofertę o nowe wzory podłóg, paneli ściennych i drzwi. Toruński sklep DDD został otwarty przy Szosie Lubickiej - przy trasie wylotowej na Warszawę, blisko osiedla Rubinkowo. W sklepie dostępnych jest ponad 200 wzorów podłóg i ponad 100 modeli drzwi w samej ekspozycji (na specjalne zamówienie - kolejne 100).

Fachowcy z certyfikatem

Koniunktura w budownictwie to nie jedyny sprzymierzeniec biznesu DDD. Firma wykorzystuje również fakt, że z Polski wyjechało wielu fachowców. Stworzyła więc bazę dostępnych ekip na potrzeby swoich klientów. Sklepy DDD wyszukują ekipy monterskie i podpisują z nimi umowy o współpracy. Niebawem BRW Wnętrza razem z dostawcami sieci DDD rozpocznie program szkoleń i certyfikacji ekip.

Wejść w podłogi

Koszt otwarcia wielkopowierzchniowego sklepu DDD wynosi 300 tys. zł. Dwie trzecie tej kwoty pokrywa centrala sieci oraz dostawcy. Franczyzobiorca inwestuje w sklep ok. 100 tys. zł. Połowa tej kwoty przeznaczona jest na opłatę licencyjną, udział w budżecie kampanii reklamowej otwarcia, zakup kasy fiskalnej, wózka paletowego oraz wynagrodzenia pracowników przed uruchomieniem sklepu. Pozostała część to koszty zatowarowania z odroczonym terminem płatności. Za resztę towaru w sklepie (o wartości ok. 150 tys. zł) franczyzobiorca płaci dopiero po jego sprzedaży. BRW Wnętrza samodzielnie dobiera lokalizację pod inwestycje - ważna jest liczba mieszkańców, zasobność ich portfeli i plany zagospodarowania przestrzennego. Franczyzobiorca otrzymuje od BRW Wnętrza gotowy, w pełni wyposażony lokal.

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Marcin Kaleta

doradca we franczyzie
Napisz do autora