Czwartek
22.03.2007
Statoil Polska w ciągu najbliższych pięciu lat zamierza powiększyć sieć do 400 placówek i zdobyć 10 procent udziału w rynku. Realizację planów spółka ma osiągnąć pod kierownictwem Andrzeja Magrysia, który na początku roku został nowym prezesem zarządu spółki.
 

Nowy prezes Statoil pracuje w norweskim koncernie od 1996 r. Ostatnio był odpowiedzialny za zarządzanie siecią stacji paliw.

Aktualnie spółka ma w Polsce 230 stacji, większa część to stacje własne, a 21 działa na zasadach franczyzy. W ciągu najbliższych pięciu lat Statoil chce mieć w Polsce 400 stacji.

Statoil zakłada, że do 2012 r. zdobędzie 10 proc. polskiego rynku. Norwegowie chcą posiadać 300 stacji typu premium, czyli 100 więcej niż obecnie. Zwiększyć ma się również liczba stacji typu 1-2-3, których ma być 100.

Stacje typu premium oferują obok paliwa możliwość umycia auta i zrobienia zakupów w sklepiku. Na stacjach typu 1-2-3 nie ma sklepu ani myjni, ale kierowcy kupują tańsze paliwo.

Sieć Statoila w Polsce ma być zwiększana także poprzez zwiększanie liczby stacji franczyzowych. Przedsiębiorca, który chciałby otworzyć stację norweskiego koncernu na zasadach franczyzy musi spełnić kilka warunków.
Przede wszystkim powinien mieć doświadczenie w prowadzeniu stacji paliw i być właścicielem stacji lub też gruntu, na którym stację można postawić i mieć na inwestycję odpowiednią sumę. Na początek osoba zainteresowana powinna wypełnić specjalny formularz lokalizacji. Firma stawia przed biorcą zadanie sprzedaży minimum 6 tys. litrów paliwa dziennie (bez gazu LPG). W zamian franczyzobiorca może liczyć na prowadzenie stacji wraz ze sklepem, barem i myjnią. Otrzymuje również koncepcję prowadzenia stacji, rozwiązania zapewniające wysoką sprzedaż zarówno w sklepie jak i paliw oraz dostęp do najnowocześniejszych narzędzi marketingowych, m.in. programu lojalnościowego z kartą Premium Club. Franczyzobiorca otrzymuje inwestycję w postaci elementów profilowych (wszystkie elementy związane z logo Statoil), systemu zarządzania stacją oraz części wyposażenia sklepu.

(bog)
Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Spedycja/Transport/Logistyka

Świetnie nam się również współpracuję z firmą http://www.dzwigmasko.pl . Firma dynamicznie się rozwija na rynku a usługi świadczone są na najwyższym poziomie....

46 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Spedycja/Transport/Logistyka

Świetnie nam się również współpracuję z firmą http://www.dzwigmasko.pl . Firma dynamicznie się rozwija na rynku a usługi świadczone są na najwyższym poziomie....

46 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Słyszałam o znakowaniu pojazdów mikrohologramami z unikalnym kodem... Ponoć bardzo skuteczne, bo wszystkie części auta są oznaczone i dla złodzieja bezwartościowe......

2 wypowiedzi
ostatnia 24.05.2018
Inwestycja w stację paliw

Stacja benzynowa to jest długi temat. Pozdrawiam. __________________________ Prawo

26 wypowiedzi
ostatnia 23.05.2018
Inwestycja w stację paliw

Polecam www.budowairemontystacjipaliw.pl, firma pomoże przy remoncie, budowie. Posiadają również inne usługi związane ze stacją paliw, warto zajrzeć na wcześniej...

26 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Małe firmy transportowe

Two-M to firma na której jeszcze sie nie zawiodłem za tak długi czas korzystania z ich usług! pOLECAM INNYM JAKO NA PRAWDĘ SPRAWDZONĄ FIRMĘ TRANSPORTOWĄ!

62 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Warsztat samochodowy: Pieniądze na warsztacie

Gdyby trzeba było podjechać na przegląd klimatyzacji w samochodzie, to w Warszawie kierujcie się do www.perfectclima.pl - kolejek niema za bardzo, szybo się uwijają, a...

50 wypowiedzi
ostatnia 16.05.2018
Zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Jakie metody polecacie? Jakie są skuteczne?

2 wypowiedzi
ostatnia 13.05.2018