22.03.2007

Big Star będzie większy

Przedstawiciele sieci salonów Big Star wprowadzają zmiany. Zaczynają od zwiększenia powierzchni sklepów.

Strategia rozwoju firmy zakłada sukcesywny wzrost liczby sklepów działających na zasadach agencji oraz sklepów firmowych. Zwiększać się będzie również powierzchnia sklepów z około 80 do 100-200 m2. To jednak nie koniec nowości Big Stara.

- Nawiązaliśmy współpracę z Mille Monferin, włoskim projektantem, który będzie odpowiedzialny za kolekcję dżinsową – dodaje Adam Ambroży z firmy Big Star.

Zdjęcie punktu systemu Big Star

Big Star jest jedną z najbardziej licznych sieci sklepów franczyzowych. W chwili obecnej liczy 238 punktów, w tym aż 187 prowadzą dealerzy i agenci pracujący na marży. Firma poszukuje partnerów przede wszystkim w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Partner sieci Big Star ma do wyboru dwa systemy współpracy: dealerski lub agencyjny. Jako dealer - sam wybiera kolekcję, którą chce sprzedawać (bez prawa zwrotu). W zamian za większe ryzyko wynagradzany jest wyższą marżą. W przypadku punktów agencyjnych za dobór kolekcji oraz za inwestycje w sklepie odpowiada w większości Big Star. Marża agenta jest jednak nieco niższa od wynagrodzenia dealera.
(aw)