Poniedziałek
26.03.2007
W kwietniu ruszy nowy projekt biura matrymonialnego Razem. Portal Razem 24 ma być wirtualnym odpowiednikiem biur stacjonarnych. Ułatwi dostępność dla klientów on-line i stanie się konkurencją dla serwisów randkowych.
 

- Komfort korzystania z internetu jest tak duży, że ludziom już nie chce się przychodzić do biur. Od czasu kiedy portale randkowe stały się bardzo popularne wyraźnie spadła nam ilość młodych osób korzystających z biur stacjonarnych Razem - tłumaczy Andrzej Bednarczyk, właściciel firmy. - Biura te będą przez jakiś czas funkcjonowały w podwójnym systemie, ale jestem pewien, że Razem 24 szybko pokaże, że biuro stacjonarne staje się nieekonomiczne - dodaje.

Po zalogowaniu na portalu klient będzie mógł nawiązać kontakt z pracownikami biura, oglądać innych użytkowników i korzystać z informacji tam zawartych. Czym zatem Razem 24 będzie się różnić od innych portali randkowych?

- Różnić nas będzie możliwość rozmowy z doradcą personalnym on-line przy pomocy komunikatora i kamery internetowej. Czyli w zasadzie to samo, co było nasza silną stroną w biurach stacjonarnych, tylko teraz w wersji wirtualnej – dodaje Bednarczyk

Razem 24 również będzie oferowane w ramach sieci franczyzowej. Dla franczyzobiorców jest rozwiązaniem tańszym, ponieważ odchodzą koszty związane z wynajęciem i wyposażeniem biura. Do uruchomienia przedsięwzięcia wystarczy komputer, telefon, skaner, kamera internetowa i słuchawki z mikrofonem.

- Obecnie mamy czterech biorców licencji na biura stacjonarne i czterech na wirtualne – mówi Andrzej Bednarczyk. - Docelowo jednak planujemy ok 12 wirtualnych biur Razem 24 - podkreśla.

Franczyzobiorcy są dobierani pod kątem pełnienia roli doradcy. Istotny jest wiek ok. 30-40 lat, aparycja, umiejętność prowadzenia rozmowy itd.

- Oczywiście przeprowadzamy szkolenia, ale ludzie muszą być odpowiedni. Przecieki o Razem 24 spowodowały, że napłynęło bardzo dużo zgłoszeń – mówi Bednarczyk.

Stacjonarne biura Razem franczyzobiorcy mogą zakładać tylko w miejscowościach powyżej 400 tys. mieszkańców. Natomiast wirtualne Razem 24 można prowadzić z każdego miejsca w Polsce, niezależnie od wielkości. Do uruchomienia przedsięwzięcia komputer, telefon, skaner, kamera internetowa i słuchawki wraz z mikrofonem.


Maciej Krzysztoszek, dziennikarz
Maciej Krzysztoszek
dziennikarz