29.03.2007

Era bez Germanosa

W kwietniu Polska Telefonia Cyfrowa, operator sieci Era GSM, straci blisko 300 punktów sprzedaży. Germanos Polska zrywa współpracę z PTC na rzecz nowego operatora na rynku.

Na początku roku grecka spółka Tollerton Investments Limited, właściciel dwustu sklepów Germanos sprzedających usługi sieci Era, zaoferowała swoje usługi operatorowi Play. W zamian za 22 proc. udziałów w Play oraz 35 mln Euro sklepy Germanosa i TCM będą współpracować z nowym partnerem na rynku.


Jeden z salonów sprzedaży sieci Era GSM

Wizja utraty salonów, które stanowią ok. 25-30 proc. sprzedaży Ery, nie martwi przedstawicieli PTC.

- Uważam, że sieć Germanosa odtworzymy w 1,5 miesiąca od momentu zerwania umowy – tłumaczył Grzegorz Bors, dyrektor sprzedaży i marketingu rynku prywatnego PTC.

Chcąc uniknąć podobnej sytuacji z pozostałymi sieciami dealerskimi, PTC wysłała w marcu swoim partnerom aneksy do umów. Dokument zmienia niektóre warunki. Największe oburzenie wzbudza zapis o wypowiedzeniu umowy wynoszące 12 miesięcy, zakaz przejmowania innych punktów sprzedaży i oferowania usług o podobnym zakresie.

- Aneks, który otrzymaliśmy od PTC traktuję jako wstępną propozycję i nie wyobrażam sobie, żeby nie było dalszych rozmów w tej sprawie – mówi przedstawiciel jednego z punktów dealerskich Ery. - Rozumiem, że Era chce się bronić przed sytuacją, jaka miała miejsce z Germanosem, ale warunki w aneksie w większości są nie do przyjęcia – dodaje.

Obecna sytuacja na rynku pozwala przedstawicielom sieci dealerskich wymówić współpracę z Erą. Liczą na to, że konkurencyjni operatorzy chętnie podpiszą z nimi umowy – i nie tak restrykcyjne jak ostatnia propozycja dotychczasowego partnera.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora