02.04.2007

Biuro na jesienny boom

- Z Andrzejem Bednarczykiem, właścicielem sieci biur matrymonialnych Razem, rozmowa o wiosennym przesileniu i franczyzie matrymonialnej.

Nadeszła wiosna, czy w związku z tym zauważył Pan większy ruch wśród klientów? Czy ta pora roku sprzyja otwieraniu nowych biur?
Tradycyjnie wiosna jest okresem zwiększonego zainteresowania płcią przeciwną. To wynika z naszego rytmu biologicznego. Dla biur jest to okres wzmożonej pracy aż do wakacji. W lecie ludzie maja nadzieję spotkać swoją drugą połowę w czasie wakacyjnych wojaży. Ci, którym się nie uda, decydują się na korzystanie z Internetu i biur zapoznawczych już we wrześniu i jesienny boom trwa do listopada.

Czy 30 tys. zł wystarczy na otwarcie biura matrymonialnego?
To kwota, za którą można rozpocząć działalność w sieci Razem. Właściwie powinienem powiedzieć „można było”. Wdrażając nowy program Razem 24 tworzymy możliwość wejścia w ten biznes już za ok. 15 tys. zł. Jestem przekonany, że później cenę dostosujemy do możliwości osiąganych dochodów. Razem w tradycyjnej postaci biur stacjonarnych pozostawiamy tylko tam gdzie one są do tej pory. Nie uruchamiamy nowych, ponieważ oferta Razem 24 zdominuje biura tradycyjne. Lepiej zrobić to przy pomocy własnego projektu niż dać się całkowicie wypchnąć z rynku przez Internet.

W jaki sposób dobierani są franczyzobiorcy?
To specyficzny rodzaj działalności. Wymaga on od prowadzącego, nie tylko posiadania odpowiedniej kwoty pieniędzy. Od osoby kupującej franchising Razem oczekujemy cech charakteru i umiejętności takich jak: duże zasoby empatii, optymizm życiowy, poczucie humoru i to nie jest banał, sprawdzamy to w rozmowie z kandydatami. Duże znaczenie ma tzw. „pogodne oblicze”, doświadczenie i umiejętność kontaktowania się z ludźmi, sprawne i poprawne posługiwanie się językiem ojczystym. Znajomość języka obcego jest dodatkowym atutem. Wymagamy też, żeby franczyzobiorca był osobą życiowo doświadczoną. Preferujemy osoby po 35 roku życia. Osoby po kierunkach humanistycznych mają u nas większe szanse. Absolutnie nie mają szans ludzie wykazujący nadmierną wiarę w moc astrologii w kontaktach międzyludzkich, a tych zgłasza się nadzwyczaj dużo.

Na czym polega przygotowywany projekt biur wirtualnych?
W Razem 24 wszystkie metody działania Razem zostają przeniesione do Internetu. Zmiana jest taka, że wszystkie czynności będą działy się on-line, a przede wszystkim rozmowa doradcy z potencjalnymi zainteresowanymi poszukiwaniem partnerów przez Razem24. Tego jeszcze nie oferuje żaden portal. Bezpośredni kontakt z Klientem powoduje większe poczucie bezpieczeństwa poszukujących partnerów, nam pozwala na doskonalszy dobór osób pasujących do siebie. Dobór komputerowy jest dla nas tylko wstępną częścią selekcji, dalej zajmuje się tym człowiek. Odpowiednio przygotowany jest w stanie zrobić dobór znacznie skuteczniej niż bezduszny program komputerowy. Ta metoda była podstawą sukcesów tradycyjnego Razem.

Rozmawiał mdk

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0