Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim

Wtorek
03.04.2007
Międzynarodowa sieć pizzerii Telepizza otworzyła 31 marca 2007 r. w Tomaszowie Mazowieckim swoją pierwszą placówkę. Pizzeria będzie działać na zasadzie franczyzy. Jej właścicielem jest lokalny przedsiębiorca.
 

Dotychczas hiszpańska sieć Telepizza rozwijała się w Polsce wyłącznie w dużych miastach, powyżej 100 tys. mieszkańców. W województwie łódzkim pod jej logo działa pizzeria w Łodzi. Otwarcie restauracji Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim stanowi element nowej strategii rozwoju w Polsce. Aktualnym celem Telepizzy jest otwieranie pizzerii w średnich miastach. Wkrótce powstaną kolejne placówki sieci w województwie łódzkim.

Lubelskie atrakcyjne dla inwestorów

Zainteresowanie Telepizzy mniejszymi miastami wynika ze zmieniającej się sytuacji na rynku gastronomii w Polsce. W całym kraju jest ok. 60 tys. punktów gastronomicznych, z czego tylko 10 proc. jest zrzeszonych w sieciach. Według GfK Polonia w najbliższych latach nastąpią zmiany strukturalne na rynku i pojedyncze lokale zostaną zastąpione przez restauracje sieciowe. Taka sytuacja będzie szczególnie widoczna w mniejszych miastach gdzie pozycja markowych sieci gastronomicznych dopiero się kształtuje.

-Dotychczas markowe sieci gastronomiczne widziały potencjał rozwoju tylko w dużych miastach. Teraz sytuacja się zmienia na korzyść małych miejscowości. Ponadto lokalni przedsiębiorcy coraz częściej wolą prowadzić biznes pod znanym logo niż zaczynać firmę od zera. Chcemy to wykorzystać i rozwinąć sieć Telepizza w mniejszych miastach – mówi Sławomir Rogoziński, dyrektor ds. rozwoju marki Telepizza.

Rozwój rynku gastronomicznego w Tomaszowie Mazowieckim stanowi odzwierciedlenie sytuacji w całym kraju. Dominują tu lokale niezrzeszone w sieciach i są to najczęściej pojedyncze rodzinne placówki.

Telepizza to coś więcej niż pizza

Pizzeria Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim znajduje się na osiedlu mieszkaniowym przy ul. Dzieci Polskich 18e. Oferta dań pizzerii Telepizza prezentuje wszelkiego rodzaju pizze, zarówno mięsne, jak i wegetariańskie. Oprócz tego, menu zawiera potrawy z kurczakiem, a także sałatki i pieczywo czosnkowe. Gwarancją świeżości są codzienne dostawy produktów do pizzerii bezpośrednio od ich producentów współpracujących z firmą Telepizza.

Powierzchnia pizzerii Telepizza w Tomaszowie Mazowieckim wynosi ok. 110 m kw. W środku lokalu znajduje się 6 stolików dla ok. 25 osób. Oprócz sprzedaży na miejscu pizzeria będzie prowadzić sprzedaż na telefon z dostawą do klienta. Zamówienia będą realizowane na terenie całego Tomaszowa Mazowieckiego.

(mk)


doradca we franczyzie

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Biznesplan: jak policzyć przyszłe zyski /16.03.2009

Zanim zainwestujemy we własny biznes spróbujmy oszacować jego rentowność.

POPULARNE NA FORUM

Catering się opłata?

Słyszałem że catering okolicznościowy poznań jest rozwiązaniem niezwykle wygodnym, w sam raz dla zabieganych - nie trzeba robić zakupów ani gotować, otrzymujemy...

3 wypowiedzi
ostatnia 14.06.2018
Catering się opłata?

Pewnie że opłaca się prowadzić firmę cateringową, Mam znajomego który prowadzi, firmę Nelson - Catering & Events i mają bardzo dużo zamówień , na co dzień jak i...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie w dobrym miejscu

Lokalizacja jest bardzo ważna moim zdaniem, często widać że restauracje czy trucki z jedzeniem gdy stoją w słabym miejscu to mają mały ruch. Ostatnio w centrum...

3 wypowiedzi
ostatnia 13.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Sprawdź sobie Pure&Fresh - catering dietetyczny, diety pudełkowe, dieta na życzenie. No ogólnie są świetni, jedzenie jest wręcz przepyszne. Biorę od nich pełną dietę...

21 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Catering się opłata?

Witam serdecznie. Od pewnego czasu już pracuję jako kucharz w firmie cateringowej Weranda - catering poznań . Rozmyślam nad założeniem własnej działalności właśnie w...

3 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
McDonalds opinie o franczyzie

McDonald robi bardzo dobrą kawę. To im trzeba przyznać. ______________________ Praca licencjacka z marketingu

2 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Wynajem kelnerów

To może być bardzo dobra opcja biznesowa. _______________ Marketing

3 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
Jedzenie na zamówienie

Moim zdaniem najwygodniejszą apką do zamawiania jest pizza portal, osobiście jeśli coś zamawiam to właśnie przez ich aplikację. Nie tylko pizza, ogólnie dobre jedzenie...

21 wypowiedzi
ostatnia 07.06.2018