05.03.2007

Axon otworzy nowe szkoły językowe i komputerowe

W katalogu franczyz i systemów partnerskich prezentujemy firmę Axon, tworząca franczyzową sieć szkół.

Firma powstała w 1995 roku w Grecji. Bodźcem do jej stworzenia było duże zapotrzebowanie na naukę języków obcych, w związku z przystąpieniem do UE. Axon prowadzi kursy językowe z angielskiego, niemieckiego, francuskiego, włoskiego, hiszpańskiego jak również kursy komputerowe. Zajęcia prowadzone są w oparciu o autorską metodę nauczania opracowaną przez naukowców z uczelni europejskich.

Axon posiada na dzień dzisiejszy w Polsce 3 własne oddziały i 6 placówek franczyzowych. Pierwsze jednostki zarówno własna jak i franczyzowa powstałe w Krakowie działają dotychczas. Firma zamierza rozwinąć sieć placówek w całej Polsce.

Kwota potrzebna na otwarcie franczyzowej placówki w sieci to ok. 50 tys. zł. W lokalu, w którym będzie prowadzona działalność, musi znajdować się 6 pomieszczeń w tym 5 sal wykładowych (minimum po 16 m2) + sekretariat oraz 2 sanitariaty. Jego powierzchnia powinna wynosić od 160 do 250 m2.

Franczyzobiorcy szukają pomieszczenia na własną rękę, jednak mogą liczyć na pomoc ze strony franczyzodawcy. Muszą zadbać o to by do placówki był dobry dojazd, a także by mieściła się ona w dogodnej dla klientów lokalizacji.

Franczyzodawca nie pobiera opłat wstępnych i bieżących. Franczyzobiorca musi wpłacać część swoich przychodów na rzecz funduszu marketingowego firmy.

Axon zapewnia cykl szkoleń i wykładów dla właściciela placówki i jego pracowników. Właściciel punktu jest szkolony z technik sprzedaży i zasad prowadzenia działalności zgodnie ze standardami sieci przez pierwsze 2 lata współpracy co 6 miesięcy, później raz do roku. Natomiast lektorzy przechodzą systematyczne szkolenia raz na pół roku. Franczyzodawca zapewnia również szkolenia dla informatyków.

Szacowany przez przedstawicieli firmy okres zwrotu z inwestycji następuje po około 2 latach działalności.

(agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Agnieszka Turska

dziennikarz
Napisz do autora