11.04.2007

Małe szanse na T-mobile w tym roku

Niemiecka marka T-mobile zastąpi Erę w 2007 roku - podają media. Przedstawiciele Polskiej Telefonii Cyfrowej, operatora sieci Era dementują te doniesienia.

Przedstawiciele PTC zapowiedzieli, że nie przedstawią terminu zmiany marki Era na T-mobile, dopóki nie rozwiąże się spór w strukturze udziałowej ich spółki.

- Nie ma żadnych decyzji co do ewentualnego rebrandingu i przed rozstrzygnięciem spraw sądowych nie zostaną takie podjęte - twierdzi Zbigniew Lazar z PTC.

Zakładając jednak, że kompleksowe przygotowanie i przeprowadzenie rebrandingu trwa około roku, prawdopodobieństwo na wprowadzenie T-mobile w 2007 roku jest niewielkie.


Logo Ery ze sklepów jeszcze nie zniknie

Wszystko zaczęło się od sprzedaży przez Elektrim 48 proc. udziałów PTC spółce Elektrim Telekomunikacji. W 2004 roku Trybunał Arbitrażowy w Wiedniu wydał orzeczenie stwierdzające nieważność tej transakcji. Sąd Najwyższy z kolei uznał kasację ET i skierował sprawę do ponownego rozpatrzenia. Z jednej strony Elektrim Telekomunikacja uważa, że to jej należy się 48 proc. udziałów w PTC. Z drugiej jednak jest Deutsche Telekom, który kupił od Elektrimu udziały, uznając wyrok wiedeńskiego trybunału.

Tymczasem na stronie internetowej Polskiej Telefonii Cyfrowej w strukturze udziałowców nie ma słowa o Elektrim Telekomunikacji. Według tego źródła 70,5 proc. udziałów kontroluje T-Mobile Deutschland GmbH, a kolejne 22,5 proc. T-Mobile Poland Holding No. 1 B.V. (poprzednio MediaOne International B.V.). Jeśli sąd uzna taką strukturę własnościową, należy się spodziewać, że abonenci sieci Era zobaczą na wyświetlaczach swoich telefonów logo T-Mobile.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora