13.04.2007

Sezon na bikini

O sprzedaży kostiumów kąpielowych mówi Konrad Grodziński, dyrektor generalny Boogie Nights

Kiedy jest najlepszy okres sprzedaży strojów kąpielowych?
To typowo sezonowy towar. Najlepszy okres na sprzedaż przypada na miesiące wakacyjne: od maja do września. Choć niektóre klientki niecierpliwie wyczekują nowych kolekcji już od marca.

Skąd czerpią Państwo pomysły na projektowanie kolekcji?
Kolekcje projektowane są we Francji (Banana Moon Californian Sunwear) oraz Hiszpanii (Admas i Disney Collection 28). Design kostiumu kąpielowego, jaki proponujemy bazuje na kolorowych i kwiatowych wzorach hawajskich połączonych z delikatnymi aplikacjami: haftami oraz nadrukami. Kolekcja tworzona jest przez osoby bardzo młode i dużo podróżujące po świecie. Projekty powstają głownie w Monaco, Barcelonie oraz Miami i to właśnie plaże Costa Brava i Kalifornii nadają im inspiracji.

Kiedy rozpoczynają się prace nad nową kolekcją? Skąd Państwo wiedzą, jakie będą trendy w nadchodzącym sezonie?
Kolekcje na następny rok prezentowane są tuż po zakończeniu aktualnego sezonu sprzedaży, czyli na przełomie sierpnia i września. Już wtedy zapadają decyzje o ofercie na kolejny sezon, a praca nad projektami trwa cały rok. Kontraktowanie zamówień na sezon letni rozpoczynamy już we wrześniu.

Czy opłaca się mieć kostiumy w ofercie zimowej?
Oferujemy kostiumy przez cały rok, ponieważ coraz więcej osób zamienia wyjazd w góry na urlop w krajach tropikalnych. Okazuje się bowiem, iż poza sezonem letnim dostępne są jedynie kostiumy na basen i marek kojarzonych jedynie ze sportami wodnymi.

rozmawiała (agaka)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0