Redan negocjuje z bankami

Środa
18.04.2007
Łódzka spółka odzieżowa, do której należą m.in. marki Troll i Top Secret do końca kwietnia ma spłacić 50 mln zł długu trzem bankom. Trwają jednak rozmowy, które mają doprowadzić do przedłużenia ostatecznego terminu spłaty zobowiązań.
 

Redan był winny trzem bankom: BRE, Millenium oraz Pekao łącznie ponad 80 mln zł. Cześć zobowiązań – 30 mln zł, udało się spłacić po sprzedaży biurowca, w którym mieściła się siedziba firmy. Obecny dług jest wynikiem błędnych decyzji sprzed lat, m.in. nietrafionych kolekcji.

Do spłaty pozostało jeszcze 50 mln zł. Termin uregulowania należności minie z końcem kwietnia. Jednak Redan podjął z bankami negocjacje, by termin został przedłużony. Spółce w negocjacjach pomaga firma doradcza KPMG.

- Rozmowy ciągle trwają – informuje Anna Cytryniak z Redan SA. - Jest jednak szansa, że zakończą się pozytywnie i termin zostanie przedłużony.

Kawiarnia Coffeeshop.
Stroje z kolekcji marki Top Secret

Równocześnie przedstawicielka spółki zaznacza, że według zarządu Redanu zadłużenie w wysokości 50 mln zł, to dla tak dużych firm normalny poziom kredytowania.

Redan jest właścicielem marek Troll i Top Secret oraz sklepów Textilmarket. Spółka prowadząc pakiet naprawczy pozbyła się starych kolekcji, zlikwidowała sprzedaż hurtową. Działania przyniosły efekt. W ubiegłym roku firma zanotowała niewielki zysk: 160 tys. zł., a I kwartale 2006 r miała jeszcze 5,6 mln zł straty.

(bog)
Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.