18.04.2007

Redan negocjuje z bankami

Łódzka spółka odzieżowa, do której należą m.in. marki Troll i Top Secret do końca kwietnia ma spłacić 50 mln zł długu trzem bankom. Trwają jednak rozmowy, które mają doprowadzić do przedłużenia ostatecznego terminu spłaty zobowiązań.

Redan był winny trzem bankom: BRE, Millenium oraz Pekao łącznie ponad 80 mln zł. Cześć zobowiązań – 30 mln zł, udało się spłacić po sprzedaży biurowca, w którym mieściła się siedziba firmy. Obecny dług jest wynikiem błędnych decyzji sprzed lat, m.in. nietrafionych kolekcji.

Do spłaty pozostało jeszcze 50 mln zł. Termin uregulowania należności minie z końcem kwietnia. Jednak Redan podjął z bankami negocjacje, by termin został przedłużony. Spółce w negocjacjach pomaga firma doradcza KPMG.

- Rozmowy ciągle trwają – informuje Anna Cytryniak z Redan SA. - Jest jednak szansa, że zakończą się pozytywnie i termin zostanie przedłużony.

Modelki w ubraniach Top Secret.
Stroje z kolekcji marki Top Secret

Równocześnie przedstawicielka spółki zaznacza, że według zarządu Redanu zadłużenie w wysokości 50 mln zł, to dla tak dużych firm normalny poziom kredytowania.

Redan jest właścicielem marek Troll i Top Secret oraz sklepów Textilmarket. Spółka prowadząc pakiet naprawczy pozbyła się starych kolekcji, zlikwidowała sprzedaż hurtową. Działania przyniosły efekt. W ubiegłym roku firma zanotowała niewielki zysk: 160 tys. zł., a I kwartale 2006 r miała jeszcze 5,6 mln zł straty.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz