26.04.2007

Auxilium idzie na parkiet

Kolejna spółka działająca na licencji przygotowuje się do wejścia na giełdę. W maju swój prospekt emisyjny złoży spółka Auxilium.

Krakowska firma chce zadebiutować na giełdzie w drugiej połowie 2007 roku. Kapitał uzyskany dzięki emisji akcji spółka chce przeznaczyć na rozwój sieci oraz ekspansję za granicą. Auxilium zamierza bowiem rozszerzyć działalność na inne kraje europejskie.

Zdjęcie punktu systemu Auxilium

Kancelaria Biegłych Rewidentów Auxilium działa na rynku od 1994 roku i zajmuje się m.in. przeprowadzaniem badań sprawozdań finansowych spółek, prowadzeniem ich księgowości, wykonywaniem analiz finansowych, przygotowywaniem biznes-planów, prowadzeniem wycen przedsiębiorstw oraz doradztwem podatkowym. Od 2004 r. firma rozwija się na zasadzie franczyzy. W tej chwili posiada 4 jednostki franczyzowe i jedną własną.

Inwestycja w kancelarię Auxilium to koszty rzędu ok. 10 tys. zł za licencję. Do tego dochodzą koszty remontu lokalu ok. 2 tys. zł. i comiesięczna opłata na rzecz franczyzodawcy, która wynosi ok. 1 tys. zł. Franczyzodawca oferuje swoim partnerom know-how, szkolenia dotyczące usług oferowanych przez sieć kancelarii, technik marketingowych i księgowości.
(aw)