Nowe opłaty w muzycznej szkole Yamaha

Piątek
25.05.2007
Już nie 3-4 zł od jednego ucznia, ale 10 procent od jego wpłat za naukę pobiera Yamaha od swoich franczyzobiorców w ramach opłaty licencyjnej.
 

Jak poinformowała nas Martyna Karwańska, koordynatorka systemu Yamaha w Polsce o podwyżce opłat licencyjnych zdecydowała centrala w Niemczech.

- Od 13 lat opłata franczyzowa nie była zmieniana i wynosiła 3-4 zł od jednego ucznia – mówi Martyna Karwańska. –Analiza sytuacji na rynku w Polsce oraz porównanie wysokości opłat franczyzowych pobieranych w innych krajach, w których działają szkoły Yamaha przyczyniły się do wprowadzenia nowych regulacji.

Obecnie franczyzobiorca z tytułu opłaty licencyjnej będzie wpłacał na rzecz polskiej centrali 10 proc. uiszczanego przez ucznia czesnego. Opłaty za naukę wynoszą zaś od 60 do 120 zł miesięcznie.


Na najmłodszych w szkole Yamaha czekają m.in programy gry na keyboardzie

Kolejna zmiana dotyczy liczby programów, jaką w swojej szkole będzie musiał prowadzić franczyzobiorca. Do tej pory każdy musiał mieć 6 programów nauczania. Obecnie franczyzobiorcy nie mają już takiego obowiązku i w ramach Yamaha Class mogą prowadzić od 1 do 4 programów nauczania.

Szkoła nie narzeka na brak chętnych do podjęcia współpracy. Niedawno powstała szkoła w Pszczynie, a o prawo wykupienia licencji ubiega się aktualnie 25 przedsiębiorców z całej Polski.

Obok nowych opłat licencyjnych przyszły partner sieci musi mieć 10 – 13 tys. zł na zakup podstawowych instrumentów oraz akcesoriów. Kolejne 2 tys. zł potrzebne są na zakup materiałów szkolnych. Franczyzobiorca przy otwieraniu szkoły Yamaha nie ponosi opłat wstępnych. Nie są też pobierane opłaty na fundusz marketingowy sieci.

(bog)
Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Tłumacz

Cześć, jeśli potrzebujecie jakiegoś sprawdzonego tłumacza to polecam LOQUAX na prawdę warto skorzystać, nasza firma korzysta z takich usług już od długiego czasu i...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.06.2018
Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018