Nowe opłaty w muzycznej szkole Yamaha

Piątek
25.05.2007
Już nie 3-4 zł od jednego ucznia, ale 10 procent od jego wpłat za naukę pobiera Yamaha od swoich franczyzobiorców w ramach opłaty licencyjnej.
 

Jak poinformowała nas Martyna Karwańska, koordynatorka systemu Yamaha w Polsce o podwyżce opłat licencyjnych zdecydowała centrala w Niemczech.

- Od 13 lat opłata franczyzowa nie była zmieniana i wynosiła 3-4 zł od jednego ucznia – mówi Martyna Karwańska. –Analiza sytuacji na rynku w Polsce oraz porównanie wysokości opłat franczyzowych pobieranych w innych krajach, w których działają szkoły Yamaha przyczyniły się do wprowadzenia nowych regulacji.

Obecnie franczyzobiorca z tytułu opłaty licencyjnej będzie wpłacał na rzecz polskiej centrali 10 proc. uiszczanego przez ucznia czesnego. Opłaty za naukę wynoszą zaś od 60 do 120 zł miesięcznie.


Na najmłodszych w szkole Yamaha czekają m.in programy gry na keyboardzie

Kolejna zmiana dotyczy liczby programów, jaką w swojej szkole będzie musiał prowadzić franczyzobiorca. Do tej pory każdy musiał mieć 6 programów nauczania. Obecnie franczyzobiorcy nie mają już takiego obowiązku i w ramach Yamaha Class mogą prowadzić od 1 do 4 programów nauczania.

Szkoła nie narzeka na brak chętnych do podjęcia współpracy. Niedawno powstała szkoła w Pszczynie, a o prawo wykupienia licencji ubiega się aktualnie 25 przedsiębiorców z całej Polski.

Obok nowych opłat licencyjnych przyszły partner sieci musi mieć 10 – 13 tys. zł na zakup podstawowych instrumentów oraz akcesoriów. Kolejne 2 tys. zł potrzebne są na zakup materiałów szkolnych. Franczyzobiorca przy otwieraniu szkoły Yamaha nie ponosi opłat wstępnych. Nie są też pobierane opłaty na fundusz marketingowy sieci.

(bog)
Profil mężczyzny
Michał Bogurat
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Na tropie młodego Einsteina

Computer is a platform for the every user and here windows setting that user can take more things by the help of this site.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Angielski na licencji

Important part of the computer window is here how to enable bluetooth on windows 10 available for the window user and that user can share this site with all for the information.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Budują i zyskują

This is my best game and i am not want to lose this spider solitaire online free game in my life. I gain so more things by the help of this game.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Business po polsku

In this article you can learn more things about the clip and here clipboard history for the knowledge you can gain the more things about the clipboard.

1 wypowiedzi
ostatnia 25.09.2018
Buduj i zarabiaj

My child adores Bricks4Kidz! He does the after-school program at his school in Frisco. He is constantly energized when he leaves class, to disclose to me what they...

1 wypowiedzi
ostatnia 24.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018