25.05.2007

Dr Irena Eris w Wilanowie

W planach sieci Kosmetycznych Instytutów Dr Irena Eris na 2007 roku przewidziano uruchomienie co najmniej trzech placówek. Pierwsza już powstała. Katarzyna Goleniewska i Ewa Bujalska otworzyły instytut franczyzowy w stołecznym Wilanowie.

Na chwilę obecną w sieci działają trzy placówki własne, w tym dwie przy Hotelach Spa Dr Irena Eris Krynica-Zdrój i Wzgórza Dylewskie koło Ostródy, 27 placówek franczyzowych w Polsce i dwie zagraniczne - w Bogocie (Kolumbia) i Kaliningradzie (Rosja). Wkrótce zostaną otwarte kolejne Instytuty w Polsce i jeden w Pradze. Firma Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris, do której należy sieć, nadal poszukuje nowych partnerów w Olsztynie, Białymstoku, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, jak również w miastach, w których są już Instytuty np. w Warszawie i Trójmieście.

Irena Eris wraz z kosmetyczkami firmy
Irena Eris wraz z kosmetyczkami firmy

Kandydat na franczyzobiorcę sieci we własnym zakresie poszukuje lokalizacji odpowiadającej standardom sieci. Aby uzyskał akceptację franczyzodawcy, powinien to być lokal o powierzchni min. 150 m2, na parterze i w prestiżowej dzielnicy, w centrum miasta lub na luksusowym osiedlu mieszkaniowym.

Koszt całkowity inwestycji we franczyzowy Instytut wynosi obecnie ok. 400 tys. zł. W skład tej kwoty wchodzi remont (szacowany koszt – 1 tys. zł/m2), wyposażenie w sprzęt podstawowy, zatowarowanie wstępne i opłata licencyjna za przystąpienie do sieci (30 tys. zł netto). W opłatę wstępną wkalkulowana jest również opłata promocyjna i szkoleniowa za pierwsze sześć miesięcy działania Instytutu.
(aw)