31.05.2007

Z Burger Kingiem i Starbucksem po prymat

Podczas zorganizowanej w Warszawie konferencji prasowej, Henry McGovern, prezes AmRest ogłosił cele firmy na najbliższe lata. Operator sześciu marek gastronomicznych m.in. Burger Kinga i KFC chce stać się liderem w Europie Środkowej.

AmRest, który jest operatorem marek KFC, Burger King, Pizza Hut oraz Starbucks, Freshpoint i Rodeo Drive w ciągu najbliższych kilku lat chce potroić przychody ze sprzedaży. Firma zamierza także otwierać w Europie Środkowej 100 restauracji rocznie przez najbliższe 3 lata.

W pierwszym kwartale bieżącego roku firma zanotowała wzrost sprzedaży na poziomie 33 proc. a przychody wyniosły 177 596 tys. zł. Według prezesa firmy Henry'ego McGoverna rynek w tej części kontynentu jest docelowo w stanie wchłonąć około 5 tys. barów sieci i do takiej liczby firma będzie dążyć.

Jak na razie AmRest uruchomił w połowie maja pierwszą restaurację Burger Kinga w warszawskich Złotych Tarasach. Niedługo powstanie kolejna, która oferować będzie posiłki także dla kierowców. Prezes McGovern w rozmowie z portalem Franchising.pl był pełen optymizmu co do rozwoju BK w Polsce.

- W ciągu kilku lat chcemy mieć tyle samo restauracji co nasi najbliżsi rynkowi konkurenci (chodzi o McDonald'sa), czyli mieć ponad 200 barów – mówi prezes. - Jednak nie obawiamy się ich, bo nasze jedzenie jest lepsze.

Prezes AmRest potwierdził także informacje o powstaniu w tym roku pierwszej w Polsce kawiarni Starbucks. Nie chciał jednak zdradzić gdzie i kiedy dojdzie do otwarcia.

Firma zamierza nadal rozwijać i umacniać pozostałe swoje marki: KFC, Pizza Hut oraz dwie nowe Freshpoint i Rodeo Drive poprzez otwieranie nowych barów zarówno w Polsce jak i w Rosji oraz Bułgarii, na Węgrzech i w Czechach.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz