Poniedziałek
04.06.2007
Otwarcie dwóch własnych centrów medycznych i rozwój współpracy z placówkami partnerskimi - to plan minimum właścicieli sieci prywatnych placówek medycznych Promedis.
 

W najbliższym czasie firma planuje otwarcie placówek własnych na terenie Łodzi i Gdańska oraz co najmniej cztery akwizycje kapitałowe.

- Rozbudowujemy także sieć placówek partnerskich. Zapewniamy opiekę we wszystkich miejscowościach, w których klienci mają swoje siedziby lub oddziały firmy – mówi Elżbieta Piechota, prezes zarządu Prywatnych Centrów Medycznych Promedis.

banner, eurobank

Promedis należy do Grupy Impel. W 1998 r. spółka Impel otworzyła we Wrocławiu przychodnię pod nazwą Centrum Medycyny i Rehabilitacji Medar świadczącą opiekę medyczną w zakresie podstawowym, specjalistycznym i rehabilitacyjnym. Dwa lata później przychodnia została przekształcona w firmę Medar, należącą w 100 proc. do Impela. W 2001 r. powstała marka Promedis, pod którą spółka rozpoczęła zdobywanie klientów komercyjnych – firmy zapewniające swoim pracownikom abonamentową opiekę medyczną oraz osoby prywatne. W tym czasie powstało Prywatne Centrum Medyczne Promedis we Wrocławiu oraz pierwsze poza siedzibą firmy centrum w Krakowie. Aby zapewnić opiekę medyczną w całej Polsce rozpoczęto podpisywanie umów z pierwszymi placówkami partnerskimi. Pierwsze kontraktowanie placówek rozpoczęło się w 2002 roku. Obecnie w skład Promedis wchodzą trzy placówki własne we Wrocławiu, dwie w Krakowie oraz po jednej w Katowicach, Poznaniu i w Warszawie. Oprócz centrów medycznych w największych miastach, spółka posiada sieć ponad 420 partnerów oraz przychodnie przyzakładowe w Kłodzku, Warszawie, Wrocławiu i Buku koło Poznania.

Warunki, jakie powinna spełniać placówka partnerska zależą od zakresu oferowanych usług.

- Partner może być poddostawcą usług wyłącznie z zakresu medycyny pracy, jednak najczęściej placówki zapewniają klientom kompleksową opiekę specjalistyczną i rehabilitację. Warunkiem podstawowym jest spełnianie standardów w zakresie jakości i dostępności świadczonych usług określonych w umowach z klientami – mówi Elżbieta Piechota. – Nasi partnerzy zarabiają przede wszystkim na marży ze świadczonych usług - na podstawie zawartych umów za usługi te płaci Promedis. Propozycje zasad rozliczeń z partnerami są ściśle powiązane z wybranym rozwiązaniem kapitałowym: objęciem udziałów, inwestycją w obcym środku trwałym, spółką komandytową, czy w przyszłości z franczyzą.

Placówkom powiązanym z firmą kapitałowo lub na warunkach agencyjnych Promedis oferuje doposażenie w sprzęt diagnostyczny, inwestycje w infrastrukturę placówki, coroczny zakup szczepionek na wynegocjowanych z dostawcami przez firmę, korzystnych warunkach finansowych, szkolenia oraz wsparcie w zakresie wdrażania norm ISO. Partnerzy obsługują abonamentowych klientów oraz orzekają dla współpracujących z Promedis firm ubezpieczeniowych.

- Działy handlowe naszej spółki pozyskują klientów, którzy następnie korzystają z usług placówek partnerskich – mówi Elżbieta Piechota.

Dodatkowo, dzięki współpracy z Promedis placówka, która nie posiada własnego laboratorium ma także możliwość korzystania z sieciowej umowy na badania laboratoryjne.

(aw)


POPULARNE NA FORUM

wirtualny adres

Hej, planuje zalozyc firme ale nie chcialabym jeszcze wynajmowac siedziby i wydawac na to gory pieniedzy, trafilam na takie rozwiazanie...

1 wypowiedzi
ostatnia 20.07.2018
Gdzie kupić meble do warsztatu?

jak chodzi o meblach ogrodowych to ten producent na pewno przyda https://zumm.pl/

57 wypowiedzi
ostatnia 19.07.2018
Biznes dla wygodnych

Najlepsze Tabletki na Trądzik

13 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Szukam betatesterów do nowego programu do wypożyczalni samochodów . Doskonała okazja by poznać bezpłatnie program do prowadzenia wypożyczalni. szczegóły na xevoss eu

46 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Import używanych maszyn rolniczych z Niemiec

Jak sądzicie czy import używanych maszyn z Niemiec to możliwie zyskowny biznes? Ryzyko jest ograniczone, bo możemy sprowadzać praktycznie na zamówienie, a wg ogłoszeń...

1 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Biznes dla wygodnych

moja strona internetowa - recenzjefarmaceuty.pl

13 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biznes dla wygodnych

Wygodny to jak sprzedaż idzie, ja myślałem raczej zainwestować w punkty usługowe tego typu: Hardy Multiserwis

13 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach

Masz rację Mariuss ,Wulkanizacja Poznań, te dwa słowa ciężko pogodzić. Trzeba uważać na każdym kroku żeby urząd skarbowy nie przyczepił się do Ciebie. Mimo...

46 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018