Piątek
08.06.2007
O nowych propozycjach lodów oraz planowanych na ten rok inwestycjach - opowiada Mieczysław Osys, dyrektor handlowy Zielonej Budki
 

Czy Zielona Budka, śladem konkurencji zamierza postawić na własne lodziarnio-kawiarnie??
W najbliższym czasie nie mamy takich planów. Nie zamierzamy konkurować z partnerami handlowymi i ich lodziarniami partnerskimi. Nasza strategia zakłada inwestycje w rozwój partnerskich punków gastronomicznych.

W bieżącym roku Zielona Budka obchodzi siedemdziesięciolecie istnienia. Czy w związku z tym wydarzeniem planujecie jakieś inwestycje?
Tak, zamierzamy zintensyfikować działania w segmencie: hotele , restauracje, catering. W ubiegłym roku otworzyliśmy 100 lodziarni partnerskich, w 2007 chcemy podwoić tę liczbę.

Lato to czas żniw dla producentów lodów. Jakie nowości na ten sezon przygotowała Zielona Budka?
W segmencie lodów impulsowych (są to m.in. lody na patyku, rożki) następują ciągłe zmiany, klienci wymagają od producentów produktów wzbogacanych np. o zabawki lub niezwykłych smaków czy konsystencji. Dlatego w tym roku obok naszych dotychczasowych hitów skrzyni skarbów Hugo oraz minirożków bianco nero proponujemy lody derby: śmietankowo–orzechowe lub śmietankowo–czekoladowe w polewie czekoladowej obsypane orzechami arachidowymi. Obok tego lody Hugo wzbogacą się o dwa nowe smaki: śmietankowy oraz śmietankowy w polewie czekoladowej. Natomiast w palecie lodów familijnych mamy lody przygotowane specjalnie z okazji obchodzonego przez Zieloną Budkę w tym roku siedemdziesiątego jubileuszu istnienia. Są to lody śmietankowe, bakaliowe, czekoladowe oraz orzechowe, wytworzone na bazie prawdziwej śmietany.

rozmawiał (bog)


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Jaki biznes się opłaci w 2018? /01.12.2017

Sprawdziliśmy, w jaki biznes warto zainwestować w nadchodzącym roku. Tłumaczymy, jak otworzyć i z sukcesem prowadzić spaghetterię, sklep z bielizną, pączkarnię, agencję Mikołajów, park trampolin oraz firmę sprzedającą kosze prezentowe. Opisujemy też sprawdzone franczyzy z branży usługowej. Radzimy, jak przeprowadzić remanent w firmie.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.