12.06.2007

Cięcie na skalę kraju

Do końca 2008 roku Eric Stipa zamierza otworzyć szkołę fryzjerską i 8 franczyzowych salonów fryzjerskich.

Akademia fryzjerska powstanie w Krakowie, placówki franczyzowe – na terenie całego kraju. Będzie to pierwszy krok do wyjścia poza województwo małopolskie, gdzie aktualnie działają trzy salony fryzjerskie sieci Eric Stipa.


Już wkrótce pierwsze salony sieci rozpoczną działalność poza województwem małopolskim

W ofercie salonów znajdują się podstawowe usługi fryzjerskie i kosmetyczne, przedłużanie i zagęszczanie włosów, bezpłatna diagnoza skóry głowy i włosów, stylizacja oraz odsprzedaż kosmetyków do pielęgnacji i stylizacji. Pierwszy salon fryzjerski firmy, która od 2002 roku pośredniczy w zakupie licencji Eric’a Stipy powstał 11 lat temu. Założycielem była mama obecnych właścicielek firmy – Ewy i Anny Kurczab.

Wysokość kapitału potrzebna do rozpoczęcia współpracy z siecią jest uzależniona od stanu technicznego lokalu. Wymagany jest zakup biało-czarnych strojów dla fryzjerów, zestawu fotografii kolekcji (poprzednich i bieżących) oraz akcesoriów. Koszty te, w przeliczeniu na jednego pracownika, wynoszą ok. 600 zł. Opłata wstępna wynosi 3 tys. Euro. Dodatkowo co miesiąc franczyzobiorca wnosi opłatę odpowiednio: 500 Euro w przypadku ekipy 5 osobowej, 700 Euro przy 6-9 zatrudnionych osobach i 900 Euro, jeśli zatrudnionych jest więcej niż 10. W zamian franczyzobiorca może uczestniczyć w szkoleniach fryzjerskich (dwa razy w roku), doradztwo personalne, pomoc organizacyjną w prowadzeniu firmy oraz zarządzaniu i motywowaniu personelu. Okres zwrotu inwestycji w nowo powstały salon waha się od 1,5 do 2 lat, w przypadku wcześniej istniejącego wynosi pół roku.
(aw)