12.06.2007

Stacje dla partnerów

Lotos planuje powiększenie udziału w rynku dystrybucji paliw do 10 procent. Firma daje sobie na to trzy lata. Chce też zwiększać liczbę stacji, w związku z tym szuka nowych lokalizacji i myśli o przejęciach stacji należących do konkurencji.

Obecnie Lotos realizuje akcję przekazywania własnych stacji dotychczasowym kierownikom punktów. Jeśli zaakceptują warunki stawiane przez spółkę, staną się partnerami prowadzącymi stacje na zasadach ajencyjnych. Proces ma objąć około 90 stacji w całym kraju. Jeśli akcja nie spotka się z zainteresowaniem obecnych kierowników stacji, być może firma będzie pozyskiwać partnerów do współpracy spoza wytypowanej grupy. Akcja przekazywania stacji ma zakończyć się najpóźniej na początku przyszłego roku.


Jedna ze stacji Lotos

Obecnie Lotos ma 370 stacji własnych, partnerskich i patronackich. Spółka w najbliższych latach planuje ograniczyć swoją obecność w tym ostatnim segmencie. Stawia sobie także ambitne plany.

- W ciągu najbliższych trzech lat zamierzamy zwiększyć udział w rynku z obecnych 7 do 10 procent - zapowiada Marcin Zachowicz, rzecznik prasowy koncernu.

Jedną z dróg osiągnięcia celu ma być otwieranie nowych stacji. Nieoficjalnie mówi się także o planach przejmowania stacji konkurencji.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz