15.06.2007

Podniebne Barki wylądowały w Poznaniu

W ciągu jednego dnia sieć Podniebnych Barków powiększyła się o trzy placówki franczyzowe. Wszystkie prowadzi jeden franczyzobiorca.

Nowe Podniebne Barki rozpoczęły działalność 2 czerwca na poznańskim Lotnisku Ławica. Tym samym, sieć liczy obecnie 15 punktów. Lot Catering, franczyzodawca Podniebnych Barków, zamierza otwierać nowe punkty sieciowe w Warszawie, Krakowie i na terenie Aglomeracji Śląskiej. W drugiej połowie 2007 r. nastąpi otwarcie lokalu w Gdańsku, gdzie powstała kolejna kuchnia, z której będzie można dowozić posiłki do okolicznych Podniebnych Barków.


W poznańskim Podniebnym Barku trwają jeszcze ostatnie prace, ale lokal już prowadzi sprzedaż.

Pierwszy Podniebny Barek powstał w 1996 roku, natomiast tworzenie sieci franczyzowej rozpoczęto 9 lat później. Przedsiębiorca, który jest zainteresowany przyłączeniem się do sieci Podniebnych Barków musi liczyć się z wydatkiem 100-200 tys. zł. Koszt inwestycji obejmuje licencję, zakup mebli, wykonanie i realizację projektu architektonicznego oraz ew. dostosowanie lokalu do wymogów sanitarnych (można też odkupić działający już lokal). Szacowany przez przedstawicieli firmy zwrot z inwestycji trwa ok. 2-3 lat.
(aw)