19.06.2007

Dealerzy Orange połączyli siły

Ramsat Telesystem i Mex, partnerzy sieci Orange, utworzyli nową spółkę akcyjną Ramsat. Łącznie posiadają 130 punktów sprzedaży.

Po połączeniu Ramsat stał się jednym z największych partnerów Orange. Posiada 65 jednostek własnych i 65 licencyjnych, które tworzą w sumie 112 punktów standardowych i 18 salonów firmowych Orange.

Salon sprzedaży sieci Ramsat

Zainteresowani franczyzą w przypadku punktu sprzedaży powinni się liczyć z kosztami w wysokości 500 zł - 2 tys. zł za m2 (remont z wyposażeniem lokalu) i dodatkowo zabezpieczenie towaru – kaucja lub gwarancja bankowa w wysokości 25 tys. zł. W przypadku biura handlowego kaucja wynosi tyle samo, czyli 25 tys. zł, ale trzeba się liczyć z kosztami wyposażenia w wysokości ok. 15 tys. zł.

Od przyszłego franczyzobiorcy sieć wymaga znajomości rynku lokalnego, zdolności menedżerskich, kreatywności, pomysłowości i motywacji do prowadzenia własnej działalności. Pozostałe warunki są ustalane w umowie agencyjnej.

Ramsat Telesystem działała w branży sprzedaży usług telefonii komórkowej od 1993 roku. Regularnie zwiększała swój udział w rynku, który aktualnie jest jednym z wyższych i wynosi ok. 18 proc.

(mdk)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Maciej Krzysztoszek

dziennikarz
Napisz do autora