02.07.2007

Turystyka - aktywny biznes

Biznes turystyczny nie lubi kapryśnej pogody - mówi Grzegorz Tryba, założyciel i prezes ACM, dystrybutora marki Bergson.

Czy sklep z odzieżą i akcesoriami turystycznymi to dobry biznes?
Polacy coraz więcej podróżują i uprawiają aktywną turystykę. Ta branża to dobry biznes, choć oczywiście nie jest pozbawiony ryzyka. Największym problemem jest kapryśna pogoda. To ona jest główną przyczyną wahań koniunktury.

Grzegorz Tryba, założyciel i prezes ACM, dystrybutora marki Bergson.

Asortyment, który sprzedajecie nie jest tani. Za co lubią płacić Polacy?
Bergson przyjął się na rynku i cieszy się rosnącą popularnością. Głównie ze względu na jakość, design i funkcjonalność. Za te wartości chętnie płacą Polacy bardziej zamożni. Osoby z mniej zasobnym portfelem przy wyborze produktu kierują się głównie ceną, choć widać że od pewnego czasu jakość staje się coraz ważniejszym czynnikiem.

Rozwijacie się również na zasadzie współpracy partnerskiej. Czy proces rekrutacji partnerów w branży odzieży turystycznej jest łatwy?
Nie mamy większych problemów z rekrutacją. Nasi partnerzy to osoby, które mają doświadczenie w handlu detalicznym. Często się zdarza, że są użytkownikami produktów Bergson. Dzięki temu znają markę, są świadomi wartości produktów i znają ich zalety.

Rozmawiała (aw)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0