03.07.2007

McDonald’s przyciąga młodych

Podczas wakacji dzięki McDonald’sowi młodzież będzie miała szansę zdobyć doświadczenie zawodowe i zarobić na letnie wyjazdy.

McDonald's rozpoczął realizację planu zatrudniania młodych osób w wieku od 16 do 18 lat podczas wakacji. Młodzież będzie pracowała w lipcu i sierpniu w zastępstwie etatowych pracowników.

W restauracjach McDonald’s podczas tegorocznych wakacji będzie pracowała młodzież

Zatrudnianie młodzieży poprzedził proces rekrutacji i dostosowanie barów do wymogów Państwowej Inspekcji Pracy dotyczących zatrudniania młodocianych. Firma musiała m.in. wymienić mydło dla personelu. Korporacja zdecydowała się zatrudnić młodzież, bo od kilku lat wiele młodych osób pytało o możliwość pracy w barach w czasie wakacji. Obecnie do pracy zgłosiło się już przeszło tysiąc kandydatów.

Podczas wakacji McDonald's przygotował także ofertę dla klientów. W menu pojawiła się tortilla curry oraz kilka deserów: ciastko, shake, lody o smakach tropikalnych owoców. Firma, która obecnie ma 210 restauracji, w tym 54 działające na zasadach licencji, zamierza ponownie rekrutować biznesmenów chętnych do poprowadzenia restauracji. W ciągu najbliższych dwóch lat chce pozyskać około 10 nowych biorców licencji. Planowane jest także stopniowe przekazywanie restauracji własnych w ręce franczyzobiorców.

(bog)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Michał Bogurat

dziennikarz