Jeśli Carrefour wypełni zalecenia UOKiK, szyldy marek należących do spółki Ahold znikną z polskich sklepów.
Wtorek
03.07.2007
Carrefour będzie mógł przejąć kontrolę nad polską spółką Ahold pod warunkiem, że sprzeda dziewięć supermarketów inwestorom niezależnym – to decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
 

Pod koniec 2006 r. firma Ahold ogłosiła, że sprzedaje swoją spółkę w Polsce firmie Carrefour. W kwietniu 2007 r. Komisja Europejska przekazała polskiemu urzędowi antymonopolowemu sprawę koncentracji sieci supermarketów. Kilka dni później Carrefour złożył wniosek o wyrażenie zgody na przejęcie kontroli nad Ahold Polska.

Analiza urzędu wykazała, że połączenie działalności dwóch sieci sklepów wielkopowierzchniowych będzie miało negatywny wpływ na sprzedaż detaliczną na lokalnych rynkach, dlatego prezes UOKiK wydał w tej sprawie zgodę warunkową. Carrefour może przejąć kontrolę nad Aholdem, jeśli do końca 2008 roku zrezygnuje z wszelkich praw (w tym własności, użytkowania wieczystego, najmu) do 9 sklepów (Champion w Grodzisku Mazowieckim, Albert w Jaworznie, Hypernova w Pabianicach, Albert i Carrefour w Chrzanowie, Champion w Sochaczewie, Albert w Konstantynowie Łódzkim oraz Hypernova i Albert w Zamościu). W przeciwnym razie koncentracja doprowadziłaby do istotnego ograniczenia konkurencji na lokalnych rynkach w Grodzisku Mazowieckim, Jaworznie, Pabianicach, Sochaczewie i Zamościu.

Jeśli Carrefour wypełni zalecenia UOKiK w ustalonym terminie, przejmie 183 supermarkety Albert i 15 mini hipermarketów Hypernova i cztery stacje benzynowe.
(aw)

POPULARNE NA FORUM

Alma Market powiększa sieć

I am happy to find your distinguished way of writing the post. Now you make it easy for me to understand and implement the concept. Thank you for the hack twitter post.

5 wypowiedzi
ostatnia 23.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

Ok, już nie ważne. 30 września poszły zwolnienia dla wszystkich. No szkoda, jedyny sklep z własną wędzarnią.

71 wypowiedzi
ostatnia 06.09.2018
Muszkieterowie - sklepy Intermarche i Bricomarche

gapcio, skąd informacja że w Świnoujściu sklep ma być zamykany? Nikt nam jeszcze nie mówił o tym, ale chodzą ploty od klientów sklepu że podobno sklep ma być...

71 wypowiedzi
ostatnia 30.08.2018
Twarda woda

Oj nie tylko Ty masz problem z wodą. Nasza kranówa też pozostawia wiele do życzenia.

22 wypowiedzi
ostatnia 29.08.2018
Business Portfolio

Great post! I am actually getting ready to across this information, is very helpful my friend. Also great blog here with all of the valuable information you have. Keep up the...

6 wypowiedzi
ostatnia 24.08.2018
Powstanie 200 sklepów Alma Smart

Świetnie

8 wypowiedzi
ostatnia 21.08.2018
Twarda woda

Czy są jakieś przyrządy do zbadania twardości wody? Chciałbym wiedzieć jaką wodę mam u siebie w kranie.

22 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018
Eurocash zarabia coraz mniej

The agency markets its products to traditional retail shops, consisting of small supermarkets and grocery shops; and kiosks and convenience stores at petrol stations,...

8 wypowiedzi
ostatnia 16.08.2018